Log In

CEZ rozbudowuje sieć publicznych stacji ładowania

Koncern energetyczny CEZ realizuje na terenie Czech projekt instalacji punktów szybkiego ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Firma uruchomiła właśnie kolejną taką inwestycję w okolicach Pragi.
W poniedziałek CEZ, który obsługuje największą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Czechach, uruchomił trzy szybkie punkty ładowania na terenie jednego z punktów obsługi podróżnych przy autostradowej obwodnicy Pragi. Do eksploatacji trafiły punkty ładowania dostarczone przez ABB.

Obecnie sieć stacji ładowania pojazdów z napędem elektrycznym na terenie Czech zarządzana przez CEZ liczy 75 punktów, z czego 30 to punkty szybkiego ładowania.

CEZ jest zaangażowany miedzy innymi w realizację finansowanego ze środków unijnych projektu budowy sieci stacji ładowania wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych w Europie Środkowej – EV Fast Charging Backbone Network Central Europe. Projekt ten zakłada, że od końca przyszłego roku na terenie Czech będzie funkcjonowało ponad 40 szybkich stacji ładowania.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px