Log In

Grupa PSA wybiera Seattle jako miejsce inauguracji swojej marki usług transportu indywidualnego Free2Move w Stanach Zjednoczonych

Free2Move umożliwia dostęp w ramach jednej aplikacji do usług współużytkowania samochodów bądź rowerów należących do kilku różnych operatorów.
Seattle zostało wybrane ze względu na zaangażowanie władz miasta na rzecz rozwoju efektywnych środków transportu miejskiego.
Free2Move jest pierwszym etapem wkraczania Grupy PSA na rynek północnoamerykański.

Grupa PSA poinformowała dzisiaj w Seattle o inauguracji Free2Move na rynku północnoamerykańskim – platformy usług transportu indywidualnego w ramach aplikacji na smartfona. Aplikacja Free2Move umożliwia jej użytkownikom porównywanie umiejscowienia, charakterystyki oraz kosztów poszczególnych środków transportu dostępnych na terenie Seattle, łącznie z ofertami współużytkowania samochodów proponowanymi przez Car2Go, Zipcar oraz TravelCar. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy usługa zostanie rozszerzona o kilka ofert rowerów dostępnych w trybie samoobsługi, takich jak Ofo Bike, Lime Bike i Spin Bike. Free2Move wychodzi naprzeciw nowym potrzebom konsumentów wynikającym ze stale rosnącej urbanizacji i cyfryzacji.

„Inauguracja usługi umożliwiającej jak najbardziej efektywne przemieszczanie się po mieście jest dobitnym wyrazem podejmowanych przez zwróconą ku przyszłości Grupę PSA zobowiązań” – oświadczył Larry Dominique, dyrektor Grupy PSA na Amerykę Północną. „Usługi transportu indywidualnego zmieniają się w zależności od zmian w sposobie ich postrzegania oraz od trendów konsumenckich. Wprowadzenie usługi Free2Move w Stanach Zjednoczonych stanowi unikatowy sposób wyjścia naprzeciw potrzebom konsumentów oraz stworzenia elastycznej platformy do wprowadzania przyszłych produktów na rynek”.

Dzięki Free2Move użytkownik może zarezerwować lub uzyskać natychmiastowy dostęp do wybranego przez siebie środka transportu na czas kilku minut lub do kilku dni. Usługa bardzo szybko rozwinęła się w Europie. Jest aktualnie dostępna w siedmiu krajach (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Austria i Szwecja) i obejmuje zasięgiem około 400 000 użytkowników i 30 operatorów. Uruchomienie usługi w Stanach Zjednoczonych jest pierwszym etapem wchodzenia Grupy na rynek północnoamerykański zgodnie z planem strategicznym Push to Pass z kwietnia 2016 r.

„Mamy przyjemność poinformowania dzisiaj o uruchomieniu naszych operacji na terenie Ameryki Północnej, w Seattle” – oświadczyła Brigitte Courtehoux, dyrektor pionu usług mobilnych i nowej mobilności. „Będziemy tworzyli nowe oferty i wkraczali z naszymi usługami do kolejnych miast. Usługa Free2Move wzbogaci codzienne życie Amerykanów zainteresowanych innowacyjnymi, niekonwencjonalnymi środkami transportu”.

Intuicyjna i funkcjonalna aplikacja Free2Mowe wpisuje się w uruchomiony przez władze Seattle ciąg działań służących rozwojowi efektywnych rozwiązań w zakresie indywidualnych środków transportu. Inauguracja usługi Free2Move odbyła się w obecności Scotta Kubly, dyrektora Departamentu Transportu Miejskiego w Seattle, który zaprezentował w ostatnim czasie projekt mający służyć promowaniu innowacyjnych środków transportu („New Mobility Playbook”).

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px