Log In

Tauron: Eko-Tatry, czyli elektryczne ogrzewanie na Podha

Tauron uruchomił projekt rozwojowo-badawczy Eko-Tatry, który wpisuje się w ciąg inicjatyw Grupy służących ograniczaniu niskiej emisji. Projekt będzie prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W ramach jego realizacji spółka zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu – poinformowały portal górniczy nettg.pl służby prasowe Taurona.

Nowy projekt ma na celu sprawdzenie, w rzeczywistych warunkach, dostępnych technologii ogrzewania elektrycznego w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym. Pozyskane dzięki jego realizacji dane umożliwią rozwinięcie preferencyjnych taryf i cenników dla gospodarstw ogrzewających domy prądem. Oprócz technicznych parametrów w toku projektu zostaną również zbadane opinie i poziom satysfakcji klientów.

W projekcie wezmą udział domy jednorodzinne o powierzchni nie większej niż 180 m2 położone na Podhalu, w tych w rejonach, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej oraz gazowej. W wytypowanych obiektach przeprowadzony zostanie audyt energetyczny. Na jego podstawie wybrane zostaną nieruchomości, w których projekt będzie realizowany.

W każdym budynku objętym projektem zainstalowane zostaną systemy ogrzewania elektrycznego zakupione przez Tauron. Wraz z nimi zamontowane zostanie również specjalistyczne opomiarowanie, dzięki któremu możliwy będzie monitoring kluczowych parametrów. Po zakończeniu sezonu grzewczego i zebraniu niezbędnych informacji opracowany zostanie raport, w którym uwzględniony zostanie nie tylko aspekt techniczny, ale także ekologiczny i ekonomiczny testowanego rozwiązania.

Eko-Tatry to projekt rozwojowo-badawczy, którego efekty będą wdrażane w kolejnych latach.

Źródło: Portal górniczy

Autor: MD

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px