Log In

REKORDOWY SEZON RENCONTRES PEUGEOT SPORT NA MECIE

Aż 57 wyścigowych PEUGEOT 208 Racing Cup stanęło na starcie zawodów Relais, a 40 aut uczestniczyło w sprincie. W kończącym sezon 2017 wyścigu serii Rencontres Peugeot Sport na torze w Lédenon zostały ustanowione nowe rekordy frekwencji. W sezonie 2018 organizowane przez PEUGEOT SPORT zawody dla klientów zostaną wzbogacone o nowe elementy, mające podnieść przyjemność prowadzenia i rywalizacji na jeszcze wyższy poziom.

  • David POUGET, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski w sprincie, do listy swoich osiągnięć dopisał trzy kolejne wygrane na torze Nîmes-Lédenon. W nagrodę za te sukcesy Peugeot Sport udostępni mu na przyszły sezon samochód PEUGEOT 308 Racing Cup. Pierwszym wicemistrzem w sprincie został Yoan BAZIRET, który w ten weekend trzykrotnie uplasował się na podium. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców zajmuje regularnie jeżdżący przez cały sezon Kevin ROPARS.
  • W wyścigach Relais (ze sztafetową zmianą kierowców) po zgromadzeniu trzech zwycięstw w sześciu startach tytuł mistrzowski zdobył zespół GPA Racing w składzie Kévin JIMENEZ i David POUGET (samochód z numerem startowym 315). Na drugim miejscu uplasował się PEUGEOT 208 Racing Cup z numerem 177 zespołu Gediracing, a na trzecim – auto zespołu Set Up z numerem 127.
  • W Youngtimers Cup jako pierwszy linię mety ostatniego wyścigu w sezonie przekroczył samochód z numerem startowym 803 w barwach zespołu Montbéliard, ale tytuł mistrzowski powędrował w ręce zespołu Cristal (PEUGEOT 206 S16 z numerem 834). Drugie miejsce przypadło ekipie Espace Racing by GM Sport (PEUGEOT 207 z numerem 864).

MISTRZOWIE W SEZONIE 2017

208 Racing Cup: David POUGET

Relais 208: David POUGET / Kevin JIMENEZ (samochód nr 315)
Peugeot Sport Master Cup: Sylvain PUSSIER (PEUGEOT 308 Racing Cup) i Franck JURADO / Eric WIART (PEUGEOT RCZ Racing Cup).
Youngtimers Cup: Cristal (PEUGEOT 206 S16, nr 834) / Espace Racing by GM Sport (PEUGEOT 207, nr 864)

POWIEDZIELI:

Bruno FAMIN, Dyrektor Peugeot Sport:

„Od czasu gdy po raz pierwszy zorganizowaliśmy puchar 208 Racing Cup, minęło dokładnie pięć lat – było to właśnie tutaj, w Lédenon. Kategoria ta okazała się olbrzymim sukcesem, u którego podstaw leżą trzy czynniki: przyjemność prowadzenia pełnego temperamentu i niezawodnego auta na torze wyścigowym, rozsądny poziom kosztów oraz wyrównana i wszechstronna formuła, tak wpasowana w strukturę Rencontres Peugeot Sport, że w ramach każdej rundy można ścigać się zarówno w sprincie, jak i w sztafecie. W imieniu Peugeot Sport dziękuję wszystkim zawodnikom i zespołom – wszystkim tym, którzy wraz z nami uczestniczyli w tej sportowej przygodzie i współtworzyli jej sukces. W sezonie 2018 zasadniczy format Rencontres zostanie zachowany, wprowadzimy natomiast pewne zmiany w przepisach – z myślą o tym, by dostarczyć jeszcze więcej przyjemności i jeszcze bardziej wyrównać stawkę. Największą atrakcją w kalendarzu na przyszły sezon będzie wyścig długodystansowy 24h Magny-Cours w lipcu 2018 – impreza, która już jest niezwykle oczekiwana”.

 

David POUGET – mistrz 2017 w kategoriach 208 Racing Cup i Relais 208:

„W Rencontres Peugeot Sport startuję już od kilku lat i zawsze mam doskonałą zabawę za kierownicą PEUGEOT 208 Racing Cup. W tym sezonie we wszystkich rundach mieliśmy emocjonującą walkę na torze. Poziom był bardzo wyrównany; myślę, że szalę na moją korzyść przeważyło umiejętne oszczędzanie opon – to dzięki temu udało mi się zyskać przewagę. Trzy wygrane w Lédenon są dla mnie pięknym zakończeniem wyścigów w naprawdę nadzwyczajnym sezonie. Zdobyłem nie tylko tytuł mistrzowski w pucharze 208 Racing Cup, lecz także w Relais 208 – wspólnie z moim partnerem z zespołu, Kevinem Jimenezem! Serdecznie dziękuję całemu zespołowi GPA Racing za całą pracę włożoną w nasze sukcesy w tym roku”.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px