Log In

Citroën C3 R5 i Yoann Bonato w akcji na trasie Rajdu Var

Citroën C3 R5, samochód przechodzący obecnie intensywny program testów rozwojowych, zadebiutuje przed szeroką publicznością podczas Rallye du Var (23-26 listopada br.).
Załogę nowego samochodu rajdowego Citroëna stanowić będą kierowca Yoann Bonato i pilot Benjamin Boulloud. Zawodnicy ci mają już na swoim koncie tytuł rajdowych mistrzów Francji
w sezonie 2017, wywalczony za kierownicą Citroëna DS3 R5.

Od początku września trwają intensywne testy nowego Citroëna C3 R5, zarówno na nawierzchniach asfaltowych, jak i szutrowych. Prototyp, który wypróbowywali na zmianę Stéphane Lefebvre, Craig Breen i Yoann Bonato, pokonał już ponad 4000 km testowych. Samochód osiągnął w pełni zadowalające wyniki w zakresie osiągów i niezawodności i jest już bliski osiągnięcia stadium ostatecznego produktu, który wejdzie do sprzedaży w pierwszej połowie 2018 r.

Kolejnym krokiem Citroën Racing będzie prezentacja nowej rajdówki szerszej publiczności. W dniach 23-26 listopada br. Citroën C3 R5 weźmie udział jako samochód funkcyjny, w Rallye du Var, stanowiącym ostatnią rundę w tegorocznym kalendarzu mistrzostw Francji. C3 R5 z numerem startowym 0 na drzwiach nie będzie uczestniczył w rywalizacji sportowej i nie zostanie sklasyfikowany, ponieważ nie uzyskał jeszcze homologacji wydawanej przez FIA.

Za kierownicą Citroëna C3 R5 zasiądzie Yoann Bonato, zawodnik, który w tym roku zapewnił już sobie tytuł rajdowego mistrza Francji, dzięki wygraniu czterech rajdów (Limousin, Rouergue, Mont-Blanc i Cœur de France). Bonato startował w tym sezonie Citroënem DS3 R5. W Rallye du Var Yoann i jego pilot Benjamin Boulloud, wolni od presji walki o wynik, będą mogli potraktować przyjemność jazdy nowym samochodem jako nagrodę za odniesiony sukces, a jednocześnie dostarczyć inżynierom Citroën Racing cennych informacji na jego temat.

W ramach tej pełnowymiarowej sesji testowej C3 R5 wypróbowany zostanie na drogach o różnym charakterze i nawierzchni, a mechanicy ocenią łatwość i szybkość czynności obsługowych, wykonywanych przy aucie.

Rallye du Var rozpocznie się w piątek 24 listopada br. wczesnym popołudniem, a zakończy w niedzielę
26 listopada w południe. Trasa obejmuje 14 odcinków specjalnych, o łącznej długości 183 km. Zawodnicy rywalizować będą na w pięknej scenerii departamentu Var, Tradycyjnie, oesem o decydującym znaczeniu dla wyników może się stać słynna próba Collobrières

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px