Log In

Nowy Nissan LEAF zdobywa pierwszą międzynarodową nagrodę

Bestsellerowy, w pełni elektryczny samochód nagrodzony tytułem CES 2018 Best of Innovation przez Consumer Technology Association

Nowy Nissan LEAF zdobył najwyższe wyróżnienie przyznane przez Consumer Technology Association na dorocznej uroczystości CES Unveiled w ramach targów CES (Consumer Electronics Show).

Ogłoszenie laureatów Best of Innovation za 2018 rok przed licznie zgromadzonymi w Nowym Jorku ekspertami z branży technologicznej przyniosło nowemu bezemisyjnemu Nissanowi LEAF pierwszą ważną międzynarodową nagrodę. Nissan liczy, że będzie ich dużo więcej.

W 100% elektryczny Nissan LEAF, stanowiący potwierdzenie czołowej pozycji marki pod względem inwestycji w innowacje, został uhonorowany w następujących kategoriach:

  • nagroda Best of Innovation CES za „inteligentne rozwiązania w pojazdach i technologię jazdy autonomicznej”,
  • wyróżnienie CES za „technologie dla lepszego świata”.

Nowy Nissan LEAF wyposażony jest w system ProPILOT (w Ameryce Północnej znany jako ProPILOT Assist) oraz e-Pedal.

Co roku Consumer Technology Association ogłasza zwycięzców plebiscytu Best of Innovation CES w ramach budowania atmosfery przed styczniowymi targami CES w Las Vegas. Nissan i stowarzyszenie zdecydowały, że na targach w 2018 roku nowy Nissan LEAF będzie prezentowany na specjalnej ekspozycji.

Ten szybko zdobyty, ważny wyraz uznania dla nowego Nissana LEAF jest dla nas wielkim zaszczytem” — powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes zarządu ds. globalnego marketingu i sprzedaży w dziale samochodów bezemisyjnych i akumulatorów firmy Nissan oraz przewodniczący komitetu zarządzającego ds. regionu Japonii, Azji i Oceanii.

Nagroda jest przyznawana za produkty i technologie przynoszące korzyść ludziom i planecie, a nowy LEAF wpisuje się w tę ideę. To nie tylko samochód. To wizytówka inteligentnej mobilności Nissana, czyli naszej wizji wprowadzania ludzi w lepszy świat”.

Nowy Nissan LEAF oferuje pakiet technologii i innowacji przydatnych w codziennym użytkowaniu, dostępnych dla większej grupy ludzi na całym świecie niż w przypadku jakiekolwiek sprzedawanego wcześniej samochodu elektrycznego. Dodatkowe możliwości, takie jak wykorzystywanie samochodu jako źródła zasilania dla gospodarstwa domowego lub jego integracja z siecią elektroenergetyczną (dostępność w zależności od rynku), pozwalają ograniczyć marnotrawstwo energii i oddawać jej ewentualne nadwyżki.

Nowy Nissan LEAF jest już w sprzedaży w Japonii, a u dealerów Nissana w USA i Kanadzie pojawi się w ciągu dwóch miesięcy.

Produkcja w Europie Zachodniej rozpocznie się w grudniu 2017 roku, a początek sprzedaży zaplanowano na luty 2018 roku.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px