Log In

Harmonogram aukcji CO2 na przyszły rok opublikowany

Europejska Giełda Energii (EEX) opublikowała w poniedziałek harmonogram aukcji uprawnień do emisji dwutlenku węgla na przyszły rok.
Całkowita liczba uprawnień uwzględnionych w harmonogramie aukcyjnych na 2018 r. wynosi nieco ponad 836,5 mln.

Zgodnie opublikowanym harmonogramem EEX ma przeprowadzać w imieniu Polski aukcje w co drugą środę począwszy od 17 stycznia 2018 roku. W przyszłym roku na EEX nasz kraj ma wystawić na sprzedaż nieco ponad 78 mln uprawnień.

Oprócz tego na EEX mają się odbywać co piątek aukcje uprawnień do emisji CO2 w imieniu Niemiec, które wstawią na sprzedaż nieco ponad 194 mln EUA. Natomiast aukcje do pozostałych 25 krajów UE będą przeprowadzone w poniedziałki, wtorki i czwartki, a łączny zaplanowany do sprzedaży wolumen na przyszły wynosi prawie 564,5 mln EUA.

Jeśli chodzi o aukcję uprawnień dla Wielkiej Brytanii, które organizuje giełda ICE, harmonogram ma być opublikowany po zmianie rozporządzenia w sprawie rejestru, które jest obecnie przedmiotem dyskusji.

Dodatkowo do sprzedaży na aukcjach w przyszły roku ma być wprowadzonych prawie 42 mln uprawnień dla państw EEA EFTA na lata 2013-2018, ale nadal trwają rozmowy na nad sposobem przeprowadzenia aukcji tych uprawnień.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px