Log In

NOWY EMOCJONUJĄCY SEZON 2018 W SERII 208 RALLY CUP ORGANIZOWANEJ PRZEZ PEUGEOT SPORT

26 listopada zakończył się Rallye du Var, rajd będący ostatnią rundą sezonu 2017 w serii 208 Rally Cup. Zwycięzca
w klasyfikacji pucharu, Laurent PELLIER, w nagrodę dołączy do składu kierowców PEUGEOT i w ramach PEUGEOT Rally Academy weźmie udział w przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC FIA). Jednocześnie, PEUGEOT SPORT ogłosił kalendarz na sezon 2018 swojego markowego pucharu, przeznaczonego dla kierowców PEUGEOT 208 R2. Kolejne rundy serii, otwarte dla zawodników z różnych krajów, rozgrywane będą na trasach szutrowych i asfaltowych. Dla uczestników przewidziane są różne formy wsparcia, ułatwiającego sfinansowanie startów.

W przyszłym roku zaplanowano 7 rund – po jednej w ciągu siedmiu miesięcy. Trzy z nich zostaną rozegrane na szutrach a cztery – na asfaltach. W dniach 30 marca – 1 kwietnia odbędzie się Rallye Terre des Causses (szuter); 18 – 20 maja Rallye Antibes Côte d’Azur (asfalt); 14 – 16 czerwca Rallye Terre du Diois (szuter); 5 – 7 lipca Rallye Aveyron Rouergue Occitanie (asfalt); 6 – 8 września Rallye Mont-Blanc Morzine (asfalt); 12 –14 października Rallye Terre des Cardabelles Millau-Aveyron (szuter); 22 – 25 listopada Rallye du Var (asfalt).

Zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych. Nagrodą dla zwycięzcy w kategorii wiekowej ponad 27 lat będzie występ w Rencontres Peugeot Sport za kierownicą PEUGEOT 208 Racing Cup. Triumfator w kategorii do 27 lat (U27) w nagrodę weźmie udział w oficjalnym programie startów zespołu PEUGEOT SPORT w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC FIA) za kierownicą PEUGEOT 208 T16. Zawodnik, który wygra w kategorii poniżej 23 lat (U23), o ile nie będzie jednocześnie zwycięzcą w U27, nagrodzony zostanie udziałem w 6 rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w klasie ERC 3, za kierownicą PEUGEOT 208 R2. Podobnie jak w sezonie 2017, dzięki wsparciu kanału EUROSPORT, junior z kategorii U23, który w połowie sezonu zgromadzi najwięcej punktów w serii 208 Rally Cup, awansuje do „Junior Experience” – programu intensywnego rozwijania młodych kierowców w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC FIA).

Dzięki współpracy partnerskiej z firmą MICHELIN, PEUGEOT SPORT oferuje zawodnikom korzystne formy wsparcia finansowego w ramach starań o obniżenie kosztów startów. Uczestnicy otrzymają więc bezpłatnie kontyngent opon, a także indywidualnie uzgadniane upusty w zakresie wpisowego. W każdej rundzie serii do podziału będzie kwota 20 800 euro. Korzystający z programu lojalnościowego „Michelin Fidélité” otrzymają po dwie gratisowe opony na start w 4., 5., 6. i 7. rundzie, w których wezmą udział. W ramach ulg i zwolnień z wpisowego przewidziane jest m.in. bezpłatne zgłoszenie na start w jednej rundzie oraz upusty w wysokości 50 proc. na Rallye Terre des Cardabelles Millau-Aveyron oraz na Rallye du Var.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px