Log In

Nowa stacja ładowania w Krakowie

We wtorek 5 grudnia, na zewnętrznym parkingu krakowskiej galerii handlowej Bronowice została uruchomiona stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych sieci Greenway. Stacja umożliwia ładowanie dwóch samochodów elektrycznych równocześnie z mocą do ok. 50 kW.
Stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych sieci Greenway, uruchomiona w krakowskiej Galerii Bronowice, to szybka ładowarka firmy Efacec. Umożliwia ona jednoczesne podłączenie dwóch pojazdów, z których jeden może ładować się przy wykorzystaniu prądu stałego, a więc szybko (z mocą do 50 kW), drugi – przy wykorzystaniu prądu zmiennego (aż do 43 kW). Naładowanie baterii (pojemności od 20 do 40 kW) do optymalnych 80 proc., pozwalających na przejechanie około 100 – 180 km, zajmuje średnio od 10 do 20 minut.

Stacja w Galerii Bronowice wyposażona jest w 3 złącza w ogólnodostępnych dla samochodów elektrycznych standardach ładowania: CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2. Dwa pierwsze to standardy szybkiego ładowania za pomocą prądu stałego, ostatni pozwala na naładowanie prądem zmiennym pojazdów, które nie mogą ładować się szybko.

– Prace nad naszą siecią posuwają się szybko. Wraz ze stacją w Galerii Bronowice mamy już dziewiętnaście uruchomionych stacji. Bardzo się cieszymy, że na naszej mapie przybywa kolejne miejsce dla kierowców aut elektrycznych, i to w Krakowie – mówi Rafał Czyżewski z Greenway Infrastructure Poland. – Budowana przez nas sieć szybkich stacji ładowania sprawi, że przemieszczanie się samochodem elektrycznym na długim dystansie będzie dużo łatwiejsze niż obecnie i nie będzie wymagać skomplikowanego planowania – dodaje.

Z deklaracji Greenway wynika, że do końca 2017 roku w jego sieci ma działać łącznie ok. 30 stacji ładowania, a w 2020 roku na terenie Polski ma funkcjonować 200 należących od niego punków ładowania.

Korzystanie ze stacji jest możliwe jedynie przy użyciu specjalnej karty dostępowej, którą wydaje operator po zarejestrowaniu się na jego stronie internetowej. Ładowanie samochodów w ramach sieci przez kilka najbliższych miesięcy będzie bezpłatne.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px