Log In

PEUGEOT i BENETEAU prezentują Sea Drive Concept

Peugeot wykorzystuje światowy sukces systemu i-Cockpit®, który poznało już blisko cztery miliony użytkowników i dzieli się teraz swoim doświadczeniem w dziedzinie ergonomii miejsca kierowcy z firmą BENETEAU, która jest światowym liderem w produkcji jachtów. Zaprojektowany i zbudowany przez PEUGEOT Design Lab działający egzemplarz demonstracyjny łączy w sobie intuicyjną obsługę systemu PEUGEOT i-Cockpit® z technologią multimedialną Ship Control® opracowaną przez firmę BENETEAU. Rozwiązania pochodzące z dwóch odrębnych dziedzin tworzą Sea Drive Concept, który pokazuje, jak mogłoby wyglądać w przyszłości miejsce sternika na pokładzie jachtu.

PEUGEOT i-Cockpit®: innowacyjna koncepcja miejsca kierowcy

 

Prowadzenie samochodu PEUGEOT było zawsze nadzwyczajnym przeżyciem, a wiedza marki na temat budowy układów jezdnych była zawsze wykorzystywana dla coraz większej wygody prowadzenia.
Chcąc sprawiać kierowcy coraz więcej przyjemności z jazdy i wywoływać w nim nowe wrażenia, od wielu lat PEUGEOT prowadzi badania i poszukuje nowych koncepcji miejsca kierowcy.

Prace te doprowadziły do stworzenia nowatorskiej aranżacji wnętrza samochodu. Tak powstał system PEUGEOT i-Cockpit®. Głównymi jego elementami są:
kompaktowa kierownica, najmniejsza na rynku, i to we wszystkich segmentach, ułatwiająca
wykonywanie manewrów i zwiększająca wrażenia z jazdy,
cyfrowy panel wirtualnych zegarów, który wyświetla wszystkie potrzebne informacje na
wysokości wzroku kierowcy. Dzięki temu kierowca nie tracąc z oczu drogi może je odczytać
i skoncentrować się na jeździe,
duży ekran dotykowy, który zawiera wszystkie intuicyjne elementy sterujące związane
z komfortem jazdy (radio, klimatyzacja…) i umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami będącymi na wyposażeniu samochodu.

W ten sposób powstała deska rozdzielcza niezwykle czysta w formie, nowoczesna i zaawansowana technologicznie. Liczba klawiszy i przycisków jest zredukowana do niezbędnego minimum, co w połączeniu z wysokiej klasy materiałami i najwyższą starannością wykonania oddaje niepowtarzalny charakter systemu PEUGEOT i-Cockpit® z korzyścią dla wygody prowadzenia, zwrotności samochodu i koncentracji kierowcy. Wnętrze samochodu jest natychmiast rozpoznawalne i budzi najwyższe zainteresowanie.

 

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px