Log In

Nowy punkt do ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie

Od dziś każdy kierowca pojazdu elektrycznego będzie mógł naładować swoje auto na parkingu P+R na Młocinach. Jest tam pierwsza strefa ładowania elektrycznych samochodów osobowych.

Parking Parkuj i Jedź Metro Młociny I przy ul. Kasprowicza 145 ma cztery stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, w tym jedno dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W ten sposób miasto zachęca do zakupu samochodów zeroemisyjnych, bo to ma wpływ na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie hałasu na naszych drogach. Wnioski o zamontowanie ładowarek na parkingach P+R zgłaszali także kierowcy parkujący tam auta.

[fvplayer src=”https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2017/12/PRMłociny_EV.mp4″ splash=”https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2017/12/PR_1-copy.jpg” width=”1280″ height=”720″]

Na młocińskim parkingu Parkuj i Jedź znajdują się cztery stanowiska zasilane przez dwie stacje – każda o mocy 2×22 kW. Wyposażone są m.in. w gniazda Typ 2, panele LED do obsługi urządzeń oraz sygnalizację procesu ładowania i jego zakończenia. Mają także zabezpieczenia procesu ładowania przed ingerencją osób nieuprawnionych, np. wyjęcie wtyczki, podłączenie wtyczki od innego pojazdu, wyłączenie procesu ładowania.

W połowie grudnia warszawscy radni przyjęli nowy regulamin parkingów P+R. Wprowadził on m.in. Kartę Eko dla użytkowników pojazdów elektrycznych (pozwalającą na pozostawianie aut o tym napędzie na parkingach Parkuj i Jedź również na noc) oraz możliwość ich bezpłatnego doładowania.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje stworzenie na parkingach Parkuj i Jedź kolejnych stref do ładowania osobowych samochodów elektrycznych. Terminy budowy i sposób ich działania uzależnione są od zapisów przyszłej Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. W Warszawie działa już 14 parkingów P+R, które codziennie umożliwiają przesiadkę do warszawskiego transportu publicznego ponad 4200 kierowcom samochodów oraz ponad 650 rowerzystom. Bezpłatnie mogą z nich korzystać osoby posiadające ważne bilety kartonikowe (od dobowego wzwyż) oraz bilety okresowe ZTM.

źródło: materiały prasowe ZTM Warszawa

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px