Log In

PEUGEOT 308 TCR WKRACZA NA MIĘDZYNARODOWĄ SCENĘ

Gama modeli oferowanych przez PEUGEOT SPORT w 2018 r. powiększy się o nowego PEUGEOT 308 TCR. Samochód ten stanowi daleko idące rozwinięcie znanego już modelu 308 Racing Cup, dla którego z kolei punktem wyjścia był PEUGEOT 308 GTi by PEUGEOT SPORT. Nowy pojazd jest przeznaczony do udziału w dynamicznej, międzynarodowej serii TCR (wyścigów samochodów turystycznych). Premiera PEUGEOT 308 TCR zbiegnie się w czasie z inauguracją nowego formatu wyścigów w ramach TCR – będzie to WTCR (World Touring Car Cup czyli Puchar Świata Samochodów Turystycznych, organizowany pod egidą FIA).

Modele PEUGEOT 208 Racing Cup i PEUGEOT 308 Racing Cup nadal pozostaną w ofercie. PEUGEOT 308 TCR pojawi się obok nich jako najnowszy wyraz doświadczeń i kompetencji technicznych PEUGEOT SPORT i zarazem istotna pozycja w ofercie samochodów przeznaczonych dla klientów, do użytku na torach wyścigowych na całym świecie.

Podwozie, silnik, skrzynia biegów i rozwiązania aerodynamiczne tej wyczynowej wersji PEUGEOT 308 opracowane zostały zgodnie z regulaminem technicznym serii TCR. Jednocześnie, spełniają one również wymogi przepisów innych międzynarodowych wyścigów samochodów turystycznych – takich, jak VLN (Niemcy), CER (Hiszpania), CITE (Włochy), BGDC (Belgia) i serie mistrzowskie w wyścigach długodystansowych typu 24H.

PEUGEOT SPORT przyjmuje zamówienia na swój nowy model od 3 stycznia 2018 r. Pierwsze samochody zostaną przekazane klientom w kwietniu 2018. Katalog opcji w zakresie rozwiązań i akcesoriów technicznych jest już dostępny. PEUGEOT 308 TCR zostanie zaprezentowany na stoisku PEUGEOT podczas Salonu Samochodowego w Genewie (Szwajcaria) od 8 do 18 marca 2018.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px