Log In

JOEL ERIKSSON NA TESTACH ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

Zespół DS Virgin Racing potwierdził, że Wicemistrz Świata wyścigowej Formuły 3 FIA Joel Eriksson będzie jednym z uczestników zbliżających się testów Formuły E. Sesja testowa będzie przeznaczona dla kierowców, którzy jeszcze nie występowali w tej serii sportu motorowego.

Testy odbędą się 14 stycznia, w dzień po trzecim wyścigu sezonu, E-Prix Marrakeszu. Dziewiętnastoletni Eriksson po raz pierwszy siądzie za kierownicą wsławionego niedawnymi zwycięstwami bolidu DSV-03. W sezonie 2017 szwedzki kierowca zdobył tytuł wicemistrzowski w silnie obsadzonej Formule 3 FIA, zapisując na swoim koncie 7 wygranych wyścigów i łącznie 14 miejsc na podium. Ponadto, Eriksson zajął imponujące 27. miejsce w rankingu 50 najlepszych kierowców 2017 r. czasopisma „Autosport”.

„W Formule E rywalizuje wielu niezwykle utalentowanych zawodników. Jestem szczęśliwy, że będę miał okazje poznać to środowisko i po raz pierwszy zetknąć się z wyścigami samochodów elektrycznych. DS Virgin Racing to sprawdzony zespół, mający na swoim koncie zwycięstwa, więc zrozumiałe jest, że nie mogę doczekać się dnia, w którym siądę za kierownicą bolidu w jego barwach” – powiedział Eriksson.

Nazwisko drugiego kierowcy, który weźmie udział w testach DS Virgin Racing dla młodych zawodników w Formule E, zostanie podane w najbliższych dniach.

Szef zespołu Alex Tai skomentował: „Bardzo cieszymy się, że Joel weźmie udział w naszych testach dla młodych kierowców w Formule E. Zespół DS Virgin Racing przykłada wielką wagę do rozwijania młodych talentów, a Joel należy do grona najbardziej obiecujących kierowców nowego pokolenia w sportach motorowych. Dlatego pragniemy przekonać się, na co będzie go stać za kierownicą naszego zwycięskiego pojazdu”.

Dyrektor DS Performance Xavier Mestelan Pinon dodał: „Kiedy Joel przyjechał do nas na sesję prób na symulatorze w siedzibie DS Performance, byliśmy pod wrażeniem tempa, w jakim wczuł się w specyfikę nowej dla siebie dyscypliny i osiągał coraz większe prędkości. Czekam z niecierpliwością na dzień, w którym zobaczę go w akcji na torze w Marrakeszu i liczę na to, że w pełni potwierdzi swój potencjał w Formule E”.

(ds-media.pl)

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px