Log In

Nowy PEUGEOT e-EXPERT HYDROGEN – elektromobilność bez kompromisów

PEUGEOT stawia coraz wyżej poprzeczkę w zakresie radykalnego obniżania lokalnej emisji spalin w swoich modelach. W ten sposób stał się jednym z pierwszych producentów oferujących seryjny furgon z napędem elektrycznym zasilanym z wodorowego ogniwa paliwowego (hydrogen fuel cell): PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen. Nowy model, wyposażony w najnowocześniejsze technologie napędu elektrycznego, wpisuje się w plan działań PEUGEOT zmierzających do dywersyfikacji oferty mobilności zeroemisyjnej.

Zastosowanie ogniwa paliwowego umożliwia szybkie uzupełnienie energii do zasilania pojazdu i stwarza warunki do intensywnego bezemisyjnego użytkowania samochodu, dotychczas niemożliwego w innych dostępnych technologiach: potrzeba zaledwie trzech minut do zmagazynowania ilości wodoru wystarczającej do pokonania kilkuset kilometrów w trybie wyłącznie elektrycznym. To poważny atut, który wzbudzi zainteresowanie napędem elektrycznym zupełnie nowych grup użytkowników.

PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen został niedawno po raz pierwszy przetestowany przez europejskich dziennikarzy w ramach jazd testowych w Rüsselsheim, w Niemczech, gdzie znajduje się linia produkcyjna nowego modelu.

PLANY MARKI PEUGEOT ZWIĄZANE Z NAPĘDEM WODOROWYM
Wodór staje się obecnie głównym filarem transformacji energetycznej. W Europie uruchomiono w tym zakresie szereg międzynarodowych projektów. Wodorowy ekosystem z powodzeniem się rozwija dzięki licznym inwestycjom. Inwestycje European Clean Hydrogen Alliance (Europejskiego Sojuszu na rzecz Czystego Wodoru) są szacowane na około 60 miliardów euro. Dzięki licznym rządowym projektom sieć dystrybucji wodoru w Europie jest systematycznie rozbudowywana, a marka PEUGEOT współpracuje bezpośrednio z dostawcami energii nad stworzeniem pakietów ofertowych.

Cel jaki stawia sobie marka jest jasny: chce inwestować w nowe rozwiązania mobilności zeroemisyjnej, bez jakichkolwiek kompromisów oraz stać się liderem mobilności wodorowej. Ogniwo paliwowe zasilane wodorem spełnia najsurowsze wymagania dotyczące bezemisyjnej mobilności i umożliwia wszelkie sposoby użytkowania samochodu: intensywne, na długich dystansach, z szybkim uzupełnieniem energii i z maksymalną pojemnością przestrzeni ładunkowej, emituje przy tym jedynie czystą wodę, odprowadzaną w postaci pary wodnej z układu wydechowego.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px