Log In

ARAMCO PODPISUJE LIST INTENCYJNY Z GEELY I GRUPĄ RENAULT

Saudyjski koncern Aramco podpisał list intencyjny w sprawie potencjalnego objęcia mniejszościowych udziałów w spółce mającej produkować zespoły napędowe (PWT), która zostanie utworzona przez Geely Holding Group (Geely Holding) i Geely Automobile Holdings Limited (Geely Auto HK.0175), występujących wspólnie pod nazwą „Geely”, oraz Grupą Renault. Działalność nowej spółki skoncentrowana będzie na technologiach spalinowych i hybrydowych zespołów napędowych.

Inwestycja Aramco miałaby służyć wspieraniu rozwoju spółki i jej działalności badawczo-rozwojowej, w szczególności w zakresie paliw syntetycznych i nowej generacji technologii wodorowych. Projekt zakłada, że Geely i Grupa Renault zachowają równe udziały w nowo utworzonym, niezależnym podmiocie.

Dzięki globalnej sieci 17 zakładów produkcji zespołów napędowych i 5 ośrodków badawczo-rozwojowych rozmieszczonych na 3 kontynentach przyszła spółka stanie się światowym dostawcą o łącznej rocznej zdolności produkcyjnej ponad 5 milionów skrzyń biegów, silników spalinowych, hybrydowych i hybrydowych plug-in, zaopatrującym ponad 130 krajów i regionów. 

Luca de Meo, dyrektor generalny Grupy Renault: Współpraca partnerska z Aramco pozwoli nam wynieść działalność w zakresie zespołów napędowych prowadzoną przez nas wspólnie z Geely Group na nowy, wyższy poziom. Zapewni nam ona znaczącą przewagę w wyścigu na drodze do stworzenia technologii silników spalinowych o ultraniskiej emisji. Przystąpienie Aramco do tej spółki wniesie unikalne know-how służące rozwijaniu innowacyjnych, przełomowych rozwiązań w zakresie paliw syntetycznych i napędu wodorowego.

Daniel Li, dyrektor generalny Grupy Geely Holding: Witamy Aramco, który dołącza do naszego projektu utworzenia wiodącej światowej firmy w dziedzinie zrównoważonych systemów napędowych. Przystąpienie Aramco świadczy o tym, że światowi liderzy przemysłu dostrzegają możliwości wzrostu sprzedaży zespołów napędowych. Jest także świadectwem uznania dla wizji pionierskiego zastosowania paliw niskoemisyjnych lub zeroemisyjnych, takich jak metanol i wodór, w przyszłości.

Mohammed Y. Al Qahtani, wiceprezes Aramco ds. strategii downstream: List intencyjny stanowi kolejny ważny etap w naszych nieustających działaniach na rzecz technologii transportowych i stwarza podstawy do wspierania prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi silnikami prowadzonych przez Aramco. Nasz projekt współpracy z Geely i Grupą Renault będzie służyć wspieraniu rozwoju nowoczesnych zespołów napędowych w całym przemyśle motoryzacyjnym i wpisuje się w znacznie szerszy program działań prowadzonych w ramach naszej globalnej działalności.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px