Log In

RENAULT 4EVER TROPHY W BARWACH MODELU RENAULT 4 Z 1962 ROKU

Mimo że Renault 4 nie jest produkowane już od ponad 30 lat, wciąż nie schodzi z pierwszego planu. Świadczy o tym samochód koncepcyjny Renault 4EVER Trophy, który miał swoją premierę podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego. Z jednej strony inspiruje się oryginalnym Renault 4, z drugiej jest zapowiedzią w 100% elektrycznego kompaktowego SUV-a z segmentu B. Znów będzie o nim głośno, kiedy w nowej odsłonie zaprezentuje się podczas turnieju tenisowego Roland Garros w Paryżu.

Inspiracja kolorystyką premierowego Renault 4 z 1962 roku, czyli kultowym Blue Ile-de-France, nadaje modelowi 4EVER Trophy urokliwy charakter retro.

Ponadto fluorescencyjne żółte akcenty na pasach bagażnika dachowego, zderzaku, sprężynach amortyzatorów i kołach podkreślają wyrafinowany i technologiczny design. 

To błyskotliwe nawiązanie do piłek tenisowych Roland Garros podkreśla również nieco awanturniczą naturę samochodu koncepcyjnego i najważniejsze cechy oryginalnego samochodu.

4EVER Trophy zaprezentuje się w nowej odsłonie 22 maja 2023 roku podczas rozpoczęcia kwalifikacji turnieju Roland Garros.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px