Log In

Audi Tradition debiutuje w rajdzie AvD-Histo-Monte

– Walter Röhrl za kierownicą Audi quattro
– Rajd trwa od 7 do 11 lutego 2017 r. ze startem we Frankfurcie

Podwójna premiera na rozpoczęcie sezonu 2017 Od 7 do 11 lutego Audi Tradition po raz pierwszy weźmie udział w rajdzie AvD-Histo-Monte, największym zimowym rajdzie samochodów zabytkowych. Walter Röhrl, dwukrotny rajdowy mistrz świata, zasiądzie za kierownicą modelu Audi quattro specjalnie zbudowanego do regularnych rajdów.

Walter Röhrl świętuje w tym roku swoje 70. urodziny. Czterokrotny zwycięzca rajdu Monte Carlo jeszcze raz przejedzie po wymagających, górskich drogach „matki wszystkich rajdów” w stylowy sposób, bo za kierownicą Audi quattro. „Jestem zachwycony, że będę mógł ponownie zmierzyć się z dawnymi wyzwaniami rajdu AvD-Histo-Monte lecz tym razem dla zabawy i bez żadnego stresu. Audi quattro jest idealnym autem do tego rajdu, ponieważ nie trzeba się martwić, że się nie wjedzie na jakąś górę”, wyjaśnia Röhrl. Urodzony w Regensburgu kierowca zdążył już osiągnąć liczne sukcesy w międzynarodowym sporcie rajdowym nim w 1984 r. dołączył do teamu Audi. Już w pierwszym roku, jako kierowca Audi wraz z pilotem Christianem Geistdörferem, w Audi Rallye quattro A2 zdobył swoje czwarte zwycięstwo w rajdzie „Monte”.

W zimowym rajdzie Histo-Monte trzeba pokonać blisko 1800 kilometrów w niepewnych warunkach pogodowych. Audi Tradition nie chciało poddawać takiemu wyzwaniu cennego historycznie i oryginalnego samochodu wyścigowego. Dlatego też zbudowano auto specjalnie na takie imprezy: karoseria pochodzi z Audi Rallye quattro A2, które Audi Sport używało w latach 80. jako pojazd testowy, a później wystawowy. Następnie samochód dołączył do zbiorów historycznych Audi Tradition. Karoseria i wnętrze odpowiadają stanowi techniki z lat 80. ubiegłego wieku. Malowanie i stylistyka zewnętrzna pojazdu również jest autentyczna. Natomiast w miejsce wymagającej intensywnej konserwacji techniki sportu wyścigowego zamontowano zawieszenie i układ napędowy z seryjnie produkowanego modelu Audi Quattro.

„Nasz nowy samochód daje nam całkiem nowe możliwości”, wyjaśnia Timo Witt, kierownik Kolekcji Historycznych Pojazdów w Audi Tradition: „Chronimy nasze historyczne auta wyścigowe jako samochodowe dobro kultury. Jednocześnie możemy zaoferować fanom i widzom wspaniałe przeżycie.” Na rozpoczęciu wyścigu Audi Tradition zaprezentuje dwa oryginalne wyścigowe auta: Audi Rallye quattro A2, rok produkcji 1984 oraz Audi Sport quattro S1, rok produkcji 1985.

W tym roku rajd AvD-Histo-Monte świętuje 25 lat istnienia. Przebieg trasy rajdu został poprowadzony według wcześniejszych, tras rajdu Monte Carlo. W tym roku we Frankfurcie startuje blisko 80 uczestników, którzy z między przystankami we Freiburgu, Aix-les-Bains, Cannes oraz w legendarnym Col de Turini cztery dni później oczekiwani są na tradycyjnej mecie w porcie Monte Carlo.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px