Log In

NEVS dostarczy 150.000 elektrycznych Saabów dla Panda New Energy?

NEVS ujawnia ambitne plany przywrócenia samochodów marki Saab na rynek, ale zapowiadana skala działalności budzi wątpliwości w zakresie zdolności realizacji planu.

Firma National Electric Vehicle Sweden (NEVS) poinformowała o zawarciu porozumienia z Panda New Energy na dostawę w Chinach 150.000 elektrycznych Saabów do końca dekady. Umowa o teoretycznej wartości 78 mld CNY (około 47 mld zł) plus nieuszczegółowione inne produkty i usługi w liczbie 100.000 z pewnością umożliwiłaby NEVS szybki rozwój, ale kwestią otwartą jest czy mało znana firma Panda New Energy znajdzie z kolei nabywców na leasing/wynajem aut. Celem Panda New Energy jest ponoć zostanie największą firmą leasingującą EV.

NEVS zamierza wprowadzić na rynek ulepszone Saaby 9-3 w wersji elektrycznej. W dłuższej perspektywie, ale wciąż zaledwie około 3-letniej, mówi się o czterech kolejnych autach.

Saaby mają być częściowo produkowane w Szwecji, ale głównym ośrodkiem produkcyjnym będą Chiny, gdzie powstaje odpowiedni do tego celu zakład.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px