Log In

BMW i otrzymuje nagrodę “Momentum for Change” od Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

BMW i tworzy przyszłość indywidualnej mobilności – nie tylko dzięki przełomowym produktom i usługom, lecz także poprzez globalne zaangażowanie w rozbudowę publicznie dostępnej infrastruktury przeznaczonej do ładowania pojazdów napędzanych elektrycznie. Korytarze ekspresowego ładowania to inicjatywa, która ma zwiększyć dostęp do szybkiego ładowania prądem stałym. Została ona zapoczątkowana przez BMW i i ChargePoint, które teraz zbierają laury w postaci nagrody “Momentum for Change” przyznanej przez ONZ. Program otrzymał nagrodę za wysiłki włożone w udostępnienie kierowcom pojazdów elektrycznych szybkich ładowarek wzdłuż wschodniego i zachodniego wybrzeża USA, gdzie ruch jest równie gęsty, jak populacja. Projekt jest kamieniem milowym na drodze do ogólnokrajowej, niezwiązanej z określonymi markami, standaryzowanej infrastruktury ładowania. Oznacza to, że odgrywa on istotną rolę w przejściu na mobilność elektryczną w USA. Nagroda “Momentum for Change” przyznawana jest w ramach Konferencji Klimatycznej ONZ COP 21 (konferencja stron), odbywającej się w Paryżu.

P90206543_lowRes_meanwhile-38-000-chaDo końca 2015r. prawie100 stacji szybkiego ładowania zostanie zainstalowanych wzdłuż zachodniego wybrzeża USA między Portland, Los Angeles, San Francisco a San Diego, oraz wzdłuż wschodniego wybrzeża, między Washington D. C. a Bostonem. Stacje ładowania są oddalone od siebie o maksymalnie 50 mil, i zwykle znajdują się na postojach i w okolicy centrów handlowych, restauracji lub ośrodków wypoczynkowych. Każda stacja oferuje ładowanie na poziomie 50 kW i 24 kW. W przypadku 50 kW standardowy cykl ładowania np. dla BMW i3 zajmuje około 20 minut. Szczególną uwagę zwrócono na to, aby wszystkie stacje ładowania spełniały ogólnokrajową normę CCS i mogły być używane przez pojazdy elektryczne różnego typu, a nie tylko modele jednej marki.

Poza inicjatywą na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA, uhonorowaną nagrodą “Momentum for Change”, BMW i wspiera wiele innych projektów skoncentrowanych na infrastrukturze służącej szybkiemu ładowaniu na całym świecie, obecnie głównie w Ameryce Północnej, Europie, Afryce Południowej, Chinach i Japonii.

W sumie zainicjowano ponad 30 projektów w ponad 25 krajach, we współpracy z ponad 50 partnerami w zakresie ponad 3.000 stacji ładowania prądem stałym i ponad 1.300 stacji ładowania prądem przemiennym. W przemyśle motoryzacyjnym, BMW i zdecydowanie prowadzi pod względem liczby pilotażowych projektów, w które jest zaangażowane. Co więcej, strategiczne inwestycje BMW i Ventures w czołowe marki związane z ładowaniem, w zakresie infrastruktury ładowania, np. ChargePoint i Chargemaster, podkreślają rozpęd marki w dążeniu do elektrycznej mobilności.

Na poziomie europejskim, uczestnictwo w różnych projektach TEN-T (Trans European Network – Transport), obejmujących 429 punktów szybkiego ładowania w 10 europejskich krajach, stanowi część zaangażowania BMW i.

W Niemczech, BMW i jest jednym z inicjatorów i zarządzających inicjatywą SLAM (sieć szybkiego ładowania dla osi i obszarów miejskich), która przewiduje budowę 600 stacji szybkiego ładowania.

Stacje ładowania z poprzedniego projektu badawczego, w którym BMW i uczestniczyło w 2012r. „Szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych na autostradzie A9 ” między Monachium a Berlinem, zaczęły w międzyczasie działać komercyjnie.

ChargeNow z BMW i – Najbardziej kompleksowe usługi ładowania: Znajdowanie-korzystanie-roaming-płacenie na ponad 38.000 punktach ładowania w 25 krajach dzięki jednej karcie klienta.

Licząca ponad 38.000 stacji różnych operatorów w 25 krajach, usługa ChargeNow obejmuje największą na świecie sieć publicznie dostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Karta i aplikacja ChargeNow dają klientom wygodny dostęp do wszystkich stacji ładowania stanowiących część międzynarodowej sieci, włącznie z bezgotówkowymi płatnościami i wystawianiem faktur. Kłopotliwa i czasochłonna rejestracja u różnych operatorów nie jest już konieczna. Wyszukując i wybierając stację ładowania należącą do sieci ChargeNow, kierowcy korzystają dodatkowo z integracji z systemem nawigacyjnym i powiązanych aplikacji.

Celem jest ładowanie tak proste, jak tankowanie.

Aby uczynić ładowanie w miejscach publicznych jeszcze bardziej dostępnym, BMW i nie ogranicza się w rozwoju i standaryzacji przyszłych norm w zakresie szybkiego ładowania do zaangażowania w bieżące projekty. Celem inżynierów jest “ładowanie jak tankowanie”. Aby osiągnąć ten cel, BMW i Ventures dokonały strategicznych inwestycji w czołowych spółkach zajmujących się ładowaniem w USA (ChargePoint) i Zjednoczonym Królestwie (Chargemaster).

Ładowanie w domu za pomocą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania oferowanych przez BMW i 360° ELECTRIC: Wallbox, usługa instalacyjna i BMW i Green Energy.

P90206504_lowRes_one-fits-all-the-bmw

Klient przeprowadza około 80% procesów ładowania w domu lub w miejscu pracy. Dostępny w dwóch wersjach BMW i Wallbox to doskonałe rozwiązanie zapewniające wygodne, bezpieczne i szybkie ładowanie w domu. Prawie co trzeci kierowca BMW i3 wybiera obecnie tę wyjątkowo wyrafinowaną stację ładowania. We współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, BMW i oferuje swoim klientom również osobistą usługę instalacyjną.

Środowiskowa równowaga pojazdów elektrycznych lub hybrydowych jest jeszcze bardziej optymalizowana, jeżeli ich wysokonapięciowy akumulator jest ładowany energią odnawialną. W ramach BMW i Green Energy, klienci w 15 krajach otrzymują obecnie wsparcie w korzystaniu z elektryczności czerpanej ze źródeł odnawialnych, pochodzącej z dostawców elektryczności lub wytwarzanej samodzielnie. Wśród partnerów, z którymi Grupa BMW współpracuje w tym zakresie, jest dziesięciu dostawców ekologicznej elektryczności oraz czterech producentów instalacji fotowoltaicznych dla wiat samochodowych, dachów domów i garaży.

Dzięki kompleksowej ofercie produktów, usług i innowacyjnych projektów pilotażowych, BMW i pokazuje, jak elektryczne mobilność staje się alternatywą wybieraną przez coraz większą liczbę osób w zakresie korzystania codziennego i zaawansowanych standardów równowagi.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px