Log In

Świetlista rywalizacja miast coraz bardziej zacięta

Gdzie jest tegoroczna „rozświetlona stolica Polski”? Czy to Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, a może Bielsko Biała? O tytuł najpiękniej udekorowanego świątecznie miasta rywalizuje w 7. edycji dorocznego plebiscytu „Świec się z Energą” już 200 miast. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 200 tys. zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne, dlatego w trwającym do 11 stycznia 2016 r. pierwszym etapie zabawy, liczy się każdy oddany głos. To mieszkańcy i sympatycy zwycięskich miast zadecydują do kogo trafi charytatywna nagroda od Grupy Energa. Aktualny ranking w każdym regionie śledzić można na SwiecSie.pl

Trwa regionalny etap „Świeć się z Energą”. W każdym z województw o prym rywalizuje od kilku do kilkunastu miast. Najwięcej, bo aż 29 miejscowości zgłoszono w Śląskiem. Termin zgłaszania kandydatów mija 6 stycznia, natomiast głosy oddawać można w pierwszym etapie plebiscytu tylko do 11 stycznia. W tej chwili wśród regionalnych liderów najwięcej głosów zdobyła Częstochowa, na miasto zebrało już ponad 3600 głosów. Dużą popularnością cieszą się także Gdańsk, Bielsk Podlaski, Bielsko Biała, Połczyn Zdrój oraz niewielkie Ośno Lubuskie. Czy miasta utrzymają swoje pozycje? Głosować można codziennie i pomimo zgromadzenia dużej liczby punktów nikt jeszcze nie może być pewny zwycięstwa. Kto wygra świetlną rywalizację? Wyniki wojewódzkie poznamy oficjalnie 15 stycznia.

Rywalizacja miast – charytatywna nagroda dla mieszkańców

Każde z 16 miast, zwycięzców regionów, obok kwalifikacji do finału ogólnopolskiego  „Świeć się z Energą”, otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 tysięcy złotych z przeznaczeniem na cele dobroczynne. Rywalizacja w drugim etapie plebiscytu, obok walki o tytuł „świetlnej stolicy Polski”, toczyć się będzie także o nagrodę charytatywną powiększoną do 50 000 zł. Wygrana to dla miasta dodatkowo okazja do promowania się w całym kraju.

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć miast biorących udział w zabawie. Jest co podziwiać! W tym roku w wielu miejscowościach przygotowano spektakularne iluminacje i dodatkowo zadbano o fantastyczne ich sfotografowanie. Pomimo niezbyt zimowej aury, możemy być pewni, że cała Polska pięknie zaświeci się na święta – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć Się z Energą”.

Głosy oddawać można na stronach dzienników lokalnych, regionalnych partnerów akcji,  za pośrednictwem stron www, Facebooka lub wysyłając SMS-y. Szczegóły poznać można na stronie SwiecSie.pl.

Co roku śledzimy rankingi miast, ponieważ rywalizacja często trwa aż do ostatniej chwili. Mieszkańcy i sympatycy miast potrafią się bardzo zmobilizować. Jednych motywuje lokalny patriotyzm, innych uznanie dla miejskiego oświetlenia, ale najwięcej osób do głosowania przekonuje  szczytnym cel akcji. W plebiscycie miast prawdziwymi zwycięzcami są bowiem dzieci z domów dziecka lub podopieczni innych placówek społecznych z nagrodzonych miast, do których to ostatecznie trafia energooszczędny sprzęt AGD od Grupy Energa – dodaje Jarosław Kozłowski.

Ty też możesz świecić z Energą – fotografuj i oznaczaj #SwiecSie

Jak co roku, w ramach „Świeć się z Energą” odbywa się również indywidualny konkurs fotograficzny. Do tej pory zgłosiło się do niego ponad 270 autorów z całej Polski, którzy starali się w pełnych światła kadrach uwiecznić magię świąt w swoich domach, ogrodach  czy w miejskim plenerze. Pozytywna energia najbardziej udziela się mieszkańcom z województwa pomorskiego, gdzie o nagrodę regionalną, czyli wodo i mrozoodporny aparat Olympus oraz awans do ogólnopolskiego finału i nagrody główne walczy już ponad 40 amatorów fotografii. Liderzy współzawodnictwa uzyskali już po ponad 6000 głosów poparcia! Czyja praca zdobędzie uznanie jury?

Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na udane zdjęcie. Zachęcam do tego, aby tą gwiazdkową aurą się bawić i z nią eksperymentować. Święta każdego mogą w inny sposób inspirować. Zaufajmy zatem swojej intuicji i wewnętrznej wrażliwości i przenieśmy je na fotograficzną kompozycję – radzi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej, przewodnicząca jury.

W rozświetlonych zmaganiach każdy może wziąć udział – niezależnie od tego, czy robi zdjęcia profesjonalną lustrzanką, czy smartphonem. Liczy się wyobraźnia i kreatywne podejście do tematu. Pozytywną, świąteczną energię i jej blask, pokazać można na wiele sposobów.

Czas na przesyłanie swoich zgłoszeń w konkursie fotograficznym jest do 6 stycznia, z kolei do 11 stycznia można zachęcać swoich znajomych do oddawania głosów w regionalnym etapie zabawy. Internauci oraz jurorzy wybiorą po 10 zwycięzców z każdego województwa, którzy powalczą w ogólnopolskim finale. Do wygrania warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, aparaty fotograficzne Olympus OM-D E-M10 (najlepszy kompaktowy aparat systemowy w konkursie EISA 2014-2015) oraz bony na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl.

Szanse na nagrody mają także miłośnicy fotografowania telefonami komórkowymi. Wystarczy oznaczyć #SwiecSie swoje zdjęcie w mediach społecznościowych. Szczegóły na temat zabawy na Facebooku, Instagramie i w serwisie SwiecSie.pl.

„Świeć się Galerio” – za budowanie świątecznego klimatu docenimy także centra handlowe

Równolegle do plebiscytu miast i konkursu foto, rozgrywany jest także konkurs na najpiękniej świątecznie udekorowaną galerię handlową w Polsce. Bierze w nim udział już kilkadziesiąt obiektów, jednak kandydatury można jeszcze zgłaszać do 06. 01.2016r. W trwającym do 11 stycznia głosowaniu wyłonionych zostanie 16 galerii, „mistrzów regionu”, które następnie powalczą w ogólnopolskim finale. Zwycięzca nagrodzony zostanie wizytą niepowtarzalnej atrakcji dla dzieci – mobilnego centrum nauki Planety Energii. W edukacyjnej atrakcji przygotowanej przez Grupę Energa i Tomasza Rożka, pod okiem energetycznych ekspertów najmłodsi będą mogli m.in. dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

Harmonogram „Świeć się z Energą”

Etap regionalny:

  • Przyjmowanie zgłoszeń: do 6 stycznia
  • Głosowanie: 11 grudnia – 11 stycznia
  • Ogłoszenie zwycięzców etapu regionalnego: 15 stycznia

Etap ogólnopolski:

  • Głosowanie: 15 stycznia – 25 stycznia
  • Ogłoszenie zwycięzców: 26 stycznia

 Więcej informacji o plebiscytach i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl oraz na www.Facebook.com/SwiecSie i na profilu instagramowym akcji.

Organizatorami „Świeć się” są Polska Press Grupa i Energa SA, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Polska Rada Centrów Handlowych, Olympus Polska i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji „Świeć Się” jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd blisko 3 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem ok. 25 proc. powierzchni kraju. Jest także jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z blisko 15% udziałem w rynku.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px