Log In

Tauron Wydobycie ma nowego prezesa

Rada nadzorcza Taurona Wydobycie powołała we wtorek (26 stycznia) na stanowisko prezesa Zdzisława Filipa. Kierowanie spółką nowo powołany prezes rozpocznie już w środę.

Zdzisław Filip do niedawna był wiceprzewodniczącym sejmiku województwa małopolskiego oraz pełnomocnikiem zarządu ds. integracji z Tauronem Wydobycie SA i Public Relations w spółce Nowe Brzeszcze Grupa Tauron.

Przed nim Tauronem Wydobycie kierował Łukasz Brzózka, który wcześniej w latach 2009 – 2015 był dyrektorem Departamentu Rachunkowości i Podatków Tauron Polska Energia (spółki matki Tauron Wydobycie).

Zdzisław Filip (ur. w 1962 r, absolwent socjologii Uniwersytetu Śląskiego, członek NSZZ Solidarność i PiS) po wygranych przez PiS wyborach był upatrywany jako mocny kandydat do objęcia stanowiska wojewody małopolskiego. W górnictwie pracuje od 1985 r.

Z początkiem stycznia Tauron Wydobycie sfinalizował ostatecznie ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń kupno kopalni Brzeszcze. Nabył ją za symboliczną złotówkę. Powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Nowe Brzeszcze Grupa Tauron. Brzeszcze mają w przyszłości zostać włączone do spółki Tauron Wydobycie, do której obecnie należą już Zakład Górniczy Janina w Libiążu oraz Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie.

Dzięki nabyciu kopalni Brzeszcze zakłady wydobywcze grupy Tauron w prawie 70 proc. mają pokrywać zapotrzebowanie na paliwo jednostek wytwórczych skupionych w holdingu. Do tej pory wskaźnik ten wynosił ok. 40 proc.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px