Log In

PGG potrzebuje 2,2 mld zł. dokapitalizowania

Prezes KW Krzysztof Sędzikowski poinformował, że spółka zdobyła już finansowanie poprzez dodatkową emisję obligacji na kwotę 700 mln zł. Oprócz tego potrzebuje jeszcze ok. 1,5 mld zł.

Nie 1,5 mld zł, ale 2,2 mld zł dokapitalizowania potrzebuje na początku swojej działalności Polska Grupa Górnicza (tzw. Nowa Kompania Węglowa).

– Tworząc przed ponad rokiem biznesplan dla Nowej Kompanii Węglowej zakładaliśmy, że ceny nie spadną tak drastycznie. Biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową dokapitalizowanie musi być nieco wyższe – poinformował prezes KW Krzysztof Sędzikowski.

Prezes poinformował, że spółka zdobyła już finansowanie poprzez dodatkową emisję obligacji na kwotę 700 mln zł. Oprócz tego potrzebuje jeszcze ok. 1,5 mld zł.

Polska Grupa Górnicza ma rozpocząć działalność od 1 maja 2016 r. Zgodnie z biznesplanem w 2017 r. ma osiągnąć rentowność. Zarząd Kompanii Węglowej jest w trakcie rozmów z kilkoma potencjalnymi inwestorami, mającymi zaangażować się w ten projekt. Według słów prezesa Krzysztofa Sędzikowskiego w tej grupie nie ma firm zagranicznych.

– Obecny biznesplan jest bardziej wymagający. Sprawdzany będzie nie tylko przez organy korporacyjne inwestorów, ale też przez Komisję Europejską – podkreślił prezes.

Wśród najwyższych ryzyk realizacji biznesplanu do 2030 r. prezes wymienił dalszy spadek cen, elastyczność kosztów pracy oraz zdarzenia nadzwyczajne w tzw. trudnych kopalniach.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px