Log In

Podwojne zwyciestwo Audi w plebiscycie „Auto z napedem na cztery koła roku 2016”

  •   Pierwsze miejsca dla Audi A4 allroad quattro i Audi A6
  •   Dr Stefan Knirsch, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznegomówi: „Wyróżnienie potwierdza sukces napędu quattro”

    Ingolstadt/Frankfurt nad Menem, 15 kwietnia 2016 r. W plebiscycie „Auto
    z napędem na cztery koła roku 2016” rozpisanym wśród czytelników niemieckiego czasopisma Auto Bild Allrad, cztery pierścienie zdobyły dwie nagrody. Audi A4 allroad quattro wygrywa w kategorii „Crossover z napędem na cztery koła”, Audi A6 jest zwycięzcą kategorii „Samochód osobowy z napędem na cztery koła powyżej 40 000 euro”. Wyróżnienia wręczono w czwartkowy wieczór we Frankfurcie nad Menem.

    „To podwójne zwycięstwo, to podkreślenie osiągnięć pełnej sukcesów historii napędu quattro oraz siły i wydajności modeli Audi typu allroad – wszechstronnych samochodów o offroadowych możliwościach” – mówi dr Stefan Kirsch, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. Należy podkreślić, że następca wyróżnionego tu Audi A4 allroad quattro, to pierwszy wprowadzony do seryjnej produkcji samochód z Ingolstadt, wyposażony w napęd na cztery koła quattro, technikę ultra i silnik 2.0 TFSI. Montowany w tym modelu napęd na cztery koła quattro zoptymalizowano pod względem wydajności, nie ujmując nic z właściwości trakcyjnych i dynamiki jazdy. Dzięki niskiemu zużyciu paliwa i zredukowanych wartościach emisji CO2, samochód ten wyznacza nowe standardy codziennego użytkowania w swojej klasie.

    Wybór „Auta roku z napędem na cztery koła” przeprowadzono w dziesięciu kategoriach. Audi A4 allroad otrzymało 17,4 procent głosów, a na Audi A6 głosowało 10,6 procent czytelników. W obu przypadkach były to najwyższe noty.

Warsaw

Banner 468 x 60 px