Log In

Nissan i Eaton budują system domowego magazynowania energii xStorage

Lider rynku motoryzacyjnego, Nissan, oraz firma Eaton, lider w zakresie zarządzania energią, połączyły siły, aby zaprezentować zupełnie nowy moduł magazynowania energii w gospodarstwach domowych, zaprojektowany jako najbardziej przystępne cenowo urządzenie tego rodzaju dostępne na rynku. System xStorage, na który wstępne zamówienia można będzie składać od września 2016 roku, umożliwi klientom efektywne zarządzanie korzystaniem z energii we własnym domu, zapewniając im pełną kontrolę nad tym, kiedy i w jaki sposób jest ona spożytkowana.

145239_1_5

Po podłączeniu do domowego systemu zasilania lub źródła energii odnawialnej, takiego jak panele słoneczne, moduł zaczyna przynosić oszczędności właścicielowi budynku: moduł ładuje się, kiedy odnawialne źródło energii jest dostępne lub kiedy energia z sieci jest tańsza (np. w nocy) i uwalnia zmagazynowaną energię, kiedy popyt i cena są wyższe. Jeżeli dom jest wyposażony w panele słoneczne, może być zasilany czystą energią zgromadzoną w systemie xStorage. Dla użytkownika oznacza to znaczne oszczędności finansowe, wynikające z możliwości unikania wysokich taryf energetycznych w ciągu dnia.

System magazynowania energii w domu stanowi również doskonałe rozwiązanie w przypadku awarii lub przerwy w dostawie prądu, spowodowanej na przykład przeciążeniem sieci elektroenergetycznej, ponieważ moduł sprawdza się jako zapasowe źródło zasilania. Klienci mogą także uzyskać dodatkowy dochód, odsprzedając nadwyżkę energii do sieci elektroenergetycznej w godzinach szczytu, kiedy obowiązuje najwyższa taryfa.

xStorage będzie pierwszym urządzeniem tego rodzaju na rynku. Stanowi on w pełni zintegrowane rozwiązanie w zakresie magazynowania energii dla właścicieli domów. W przeciwieństwie do innych urządzeń akumulujących energię fabrycznie zintegrowany moduł zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji oraz wysoką wydajność magazynowania i dystrybucji czystej energii do konsumentów. Po skonfigurowaniu przez instalatora moduł jest gotowy do pracy – wystarczy go włączyć i korzystać ze zgromadzonej energii. Do sterowania modułem i przełączania między poszczególnymi źródłami energii służy łatwa w obsłudze aplikacja na smartfon.

Paul Willcox, prezes Nissan Europe, powiedział: „To najwyższy czas, by konsumentom dano możliwość decydowania, kiedy i w jaki sposób korzystają z energii we własnych domach. Nowe rozwiązanie xStorage, zapewniające „drugie życie” akumulatorom, łączy wiedzę Nissana w projektowaniu pojazdów i niezawodnej technologii akumulatorów z doświadczeniem firmy Eaton w zarządzaniu energią i elektronice. Dążymy do tego, żeby systemy magazynowania energii były dostępne dla każdego, choćby dlatego, że przynoszą one realne korzyści konsumentom, przy jednoczesnym zapewnieniu inteligentniejszej i bardziej zrównoważonej gospodarki energetycznej”.

Oprócz wysokiej wydajności i funkcjonalności atutami modułu xStorage są także atrakcyjne wzornictwo i walory użytkowe, dzięki którym jest on idealnie dostosowany do eksploatacji w warunkach domowych. Zadbali o to projektanci z Nissan Design Europe, którzy odpowiadają także za cenioną na całym świecie stylistykę pojazdów projektowanych w tym ośrodku.

Moduł zapewnia „drugie życie” akumulatorom z elektrycznych Nissanów po ich wycofaniu z eksploatacji w samochodach. Taki sposób ponownego wykorzystania akumulatorów jest zgodny z zasadą zrównoważonego rozwoju. Nowy moduł, zbudowany z 12 ogniw akumulatora wymontowanego z Nissana LEAF, może zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie zarządzają korzystaniem z energii we własnym domu. To elastyczne rozwiązanie zapewnia także oszczędności w kilku aspektach.

Cyrille Brisson, wiceprezes ds. marketingu w Eaton Electrical EMEA, powiedział:Dzięki współpracy z Nissanem udało nam się zoptymalizować koszty rozwoju i produkcji oraz przedstawić konsumentom dobrze zintegrowaną ofertę. Nasz system będzie dostarczany użytkownikowi w postaci gotowej do użytku, z całym osprzętem i okablowaniem. Cena podstawowego modelu, obejmująca także instalację przez wykwalifikowanego montera, wynosi 4000 EUR za urządzenie o mocy znamionowej 4,2 kWh. Zgodnie z naszą polityką staramy się eliminować ukryte koszty oraz osiągnąć niższy całkowity koszt posiadania w porównaniu z innymi dużymi dostawcami, którzy już ogłosili warunki swoich ofert.

Zarówno Eaton, jak i Nissan, to firmy dobrze znane w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Eaton dysponuje siecią ponad 1000 dystrybutorów współpracujących z wykwalifikowanymi monterami w 77 krajach. Użytkownikom systemu gwarantujemy możliwość wygodnego, bezpiecznego i efektywnego korzystania z czystej energii i jej przechowywania we własnych domach”.

Zaprezentowany dziś nowy system xStorage wyznacza początek długoterminowego zobowiązania Nissana i firmy Eaton w poszerzanie portfolio rozwiązań magazynowania energii dostępnych zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie klientów tego typu technologiami, Nissan i Eaton planują sprzedać ponad 100 000 modułów xStorage w ciągu najbliższych pięciu lat.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px