Log In

Firma z Gliwic może zmienić oblicze miast. Microsoft rekomenduje jej wynalazek

Opracowany w Gliwicach inteligentny monitoring sieci wodociągowych, pomagający oszczędzać wodę, a także zdolny do przewidywania i wykrywania awarii, znalazł się wśród informatycznych rozwiązań Smart City, rekomendowanych przez Microsoft dla poprawy jakości życia w miastach.

Gliwicka firma Future Processing, gdzie tworzone są zaawansowane rozwiązania informatyczne stosowane w różnych dziedzinach życia, została strategicznym partnerem amerykańskiego koncernu. Wymyślane w Gliwicach oprogramowanie wpisuje się inicjatywę inteligentnych miast – CityNext, w ramach której zarządzanie miastami i ich infrastrukturą jest wspomagane przez nowoczesne technologie.

„Firma Future Processing stała się partnerem globalnej inicjatywy CityNext, która w praktyce zmienia oblicze miast. Pilotażowe wdrożenie związane z oszczędzaniem wody to rozwiązanie unikalne w skali europejskiej i – co ważne – powtarzalne, czyli możliwe do zastosowania gdzie indziej” – tłumaczy dyrektor polskiego oddziału Microsoft ds. sprzedaży do sektora publicznego Wojciech Życzyński.(PAP)

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px