Log In

BMW zapowiada stacjonarne magazyny energii z akumulatorami modelu i3

Firma BMW zaprezentowała podczas Electric Vehicle Symposium & Exhibition 29 (EVS29) w Kanadzie, stacjonarne magazyny energii z akumulatorami modelu BMW i3. Prezentowane rozwiązanie wygląda niemal jak pakiet akumulatorów wyciągnięty z auta i zawieszony na ścianie, ale trudno jednoznacznie ocenić, czy wersja produkcyjna również będzie tak surowa (w końcu BMW dbało wcześniej nawet o wyjątkowy wygląd terminali ładowania).

Tak, czy inaczej, magazyny energii BMW będą składały się z nowych lub używanych akumulatorów z aut i3. Nowe pakiety mogłyby zatem posiadać pojemność 22 lub 33 kWh, używane odpowiednio mniej – zależnie od stopnia zużycia. W branży mówi się, że klienci chcący nabyć nowy pakiet akumulatorów dla aut BMW, będą mogli oddać stary w rozliczeniu lub zachować go właśnie na potrzeby własnego magazynu energii.

Pakiety akumulatorów i3 składają się z ogniw litowo-jonowych firmy Samsung SDI. Za ich wykorzystanie w gotowym do użyciu magazynie energii (wraz z energoelektroniką) odpowiedzialna jest firma BECK Automation.

 

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px