Log In

PGE w rankingach „Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu”

PGE Polska Grupa Energetyczna zajęła wysokie pozycje w rankingach opracowanych przez dziennik Rzeczpospolita i Fundację Patriotyzmu Gospodarczego. PGE znalazła się m.in. na pierwszym miejscu zestawienia spółek, które najwięcej inwestują, na drugim miejscu najbardziej patriotycznych spółek giełdowych pod względem przychodu oraz na drugim miejscu pod względem wielkości zatrudnienia.

Dziennik Rzeczpospolita wraz z Fundacją Patriotyzmu Gospodarczego podjęły się wyznaczenia „Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu”. Opiera się on na kilku rankingach uwzględniających kluczowe wskaźniki finansowo-operacyjne. PGE Polska Grupa Energetyczna jest obecna we wszystkich biorących pod uwagę duże przedsiębiorstwa.

Grupa PGE zajęła pierwsze miejsce w rankingu firm, które przeznaczają najwięcej środków na inwestycje (ok. 9,4 mld zł), drugie miejsce wśród największych pracodawców (38 878 tys. etatów) oraz drugie miejsce wśród najbardziej patriotycznych dużych spółek polskich według kryterium przychodów, tuż za PKN Orlen. Tylko jedną pozycję niżej PGE zanotowała w ogólnym zestawieniu najbardziej patriotycznych dużych polskich i zagranicznych firm. Z kolei wśród firm, które zapłaciły największy podatek dochodowy w 2015 roku, PGE zajęła szóste miejsce, dzięki doprowadzeniu do budżetu państwa 461 mln zł.

Konkurs „Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu” zorganizowano już po raz drugi. Znalazły się w nim firmy zarówno z polskim, jak i zagranicznym kapitałem, które przyczyniają się do rozwoju kraju, płacą tu podatki, inwestują w innowacje i zatrudniają coraz więcej pracowników.

Warsaw

Banner 468 x 60 px