Log In

Ministrowie Tchórzewski i Tobiszowski w KHW

Minister i wiceminister energetyki spotkali się ze związkami zawodowymi KHW. Rozmawiano m.in. o kondycji spółki i działaniach, które muszą zostać w niej podjęte. Ministrowie podkreślali swoją determinację we wspieraniu górnictwa.

– Senator Wojciech Piecha, przewodniczący komitetu przeprowadzającego w KHW SA audyt społeczny oraz ministrowie Krzysztof Tchórzewski i Grzegorz Tobiszowski uczestniczyli w przeprowadzonym w piątek 5 sierpnia br. w siedzibie KHW SA spotkaniu zarządu spółki z działaczami funkcjonujących w niej organizacji związkowych – poinformowała spółka w komunikacie.

Członkowie zarządu, poczynając od prezesa Tomasza Cudnego przedstawiali kolejno szeroką informację dotyczącą przeprowadzonego przez nich „bilansu otwarcia” obecnej sytuacji spółki oraz tematów, jakie stanowić będą podstawę do dyskusji o działaniach, które niezbędnie trzeba w niej podjąć.

Ministrowie podkreślali swoją determinację we wspieraniu górnictwa. Kilkukrotnie przypominali jednak, iż dla uzyskania finansowania na niezbędnym poziomie spółka będzie musiała przedstawić program naprawczy, który uzyska akceptację instytucji finansowych.

Warsaw

Banner 468 x 60 px