Log In

Światowy debiut Mitsubishi XM Concept!

 

Światowa premiera małego crossovera MPV w wersji koncepcyjnej
MITSUBISHI XM Concept wyróżnia się szerokim nadwoziem i funkcjonalnym układem wnętrza, oferując komfortowe warunki podróżowania nawet 7 pasażerom. Przód samochodu został zaprojektowany zgodnie z nową stylistyką Mitsubishi – Dynamic Shield, która podkreśla wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów i samego auta. Co więcej, ten unikatowy model typu crossover/MPV łączy w sobie funkcjonalność SUV-a z elementami stylizacyjnymi SUV-ów, jak na przykład wydatnymi przednimi i tylnymi nadkolami, które świadczą o stabilności, czy dużym prześwitem, dodającym smukłemu nadwoziu sportowego charakteru. Mały crossover MPV odzwierciedlający cechy konceptu MITSUBISHI XM Concept będzie produkowany od października 2017 roku w nowej fabryce zlokalizowanej w prefekturze Bekasi w prowincji Jawa Zachodnia.

MITSUBISHI XM Concept: w skrócie

1) Koncepcja
Crossover MPV idealnie spełniający potrzeby dużych rodzin, wyróżniający się szerokim nadwoziem i zoptymalizowanym układem wnętrza, oferującym komfortowe warunki podróżowania nawet 7 pasażerom. Koncept odznacza się ponadto funkcjonalnością SUV-a i charakterystyczną dla SUV-ów sylwetką, zapewniając bezpieczne i komfortowe warunki podróży.

2) Design nadwozia

  • Design przedstawia koncepcję SUV-a i samochodu MPV za sprawą eleganckich, sportowych linii nadwozia, uzupełnionych wszechstronnymi, terenowymi właściwościami jezdnymi.
  • Przód samochodu został zaprojektowany zgodnie z nową stylistyką Mitsubishi – Dynamic Shield. Prawy i lewy narożnik przedniego zderzaka schodzą się do wewnątrz, uwypuklając czarną osłonę chłodnicy symbolizującą moc i osiągi; w ten sposób projektanci chcieli zwrócić uwagę na ochronę, jaką samochód zapewnia swoim pasażerom oraz pieszym.
  • W bocznym widoku uwagę zwracają wydatne nadkola oraz wyprofilowane linie boczne, tworzące obraz sportowego i mocnego SUV-a. Z drugiej strony, projektanci poszerzyli kabinę pasażerską, tworząc płynną linię biegnącą od pokrywy silnika, poprzez dach, aż do tylnej części nadwozia. Charakterystycznym elementem są „unoszące się” słupki D, które uwidaczniają cechy auta typu MPV.
  • Duży prześwit oraz osłony chroniące spód auta z każdej strony pozwalają na eksploatację tego modelu na nieutwardzonych drogach i w ciężkich warunkach atmosferycznych bez obaw o jego wytrzymałość.

3) Design wnętrza

  • Trzy rzędy siedzeń zostały optymalnie rozmieszczone w kabinie, tworząc komfortowe warunki do przewozu siedmiu osób i pozwalając na stosowanie różnych konfiguracji foteli.
  • Pozioma deska rozdzielcza uwypukla cechy aut typu MPV, dając wraz z szeroką i uniesioną konsolą centralną, kontrastującymi, czarno-białymi kolorami wnętrza oraz srebrnymi akcentami dekoracyjnymi poczucie wyrafinowanej elegancji.

Warsaw

Banner 468 x 60 px