Log In

1000-kilometrowa wyprawa elektrycznym Nissanem LEAF

Wielu ludziom fascynującym się motoryzacją nie trzeba przedstawić węgierskiego blogu Turbometal, słynnego z ekstremalnych nagrań samochodowych. Tym razem dostał on do dyspozycji elektrycznego Nissana LEAF, aby przetestować go… daleko poza miastem. Z Budapesztu blogerzy musieli nim dojechać do Mediolanu na Finał UEFA Champions League, który odbył się 28-ego maja.

Kierowców nie trzeba dziś przekonywać, że auto w 100% elektryczne jest najbardziej ekonomicznym i ekologicznym wyborem. Jednak wiele osób wciąż żywi wątpliwości, na ile taki pojazd sprawdzi się w dłuższej trasie, poza granicami miasta.

Obecnie samochód elektryczny kupowany jest głównie jako drugi pojazd w gospodarstwie domowym. Pomimo to Nissan przekonuje, że świetnie się sprawdza także jako auto rodzinne. Świadczą o tym dane sprzedażowe – ponad 230 000 egzemplarzy sprzedanych globalnie. Nie przez przypadek LEAF jest najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie.

Wprawdzie tym razem ekipa Turbometal nie strąciła auta testowego z urwiska – jak to pokazali w jednym z poprzednich filmów – niemniej Nissan LEAF został przetestowany w różnych niestandardowych okolicznościach. Powstał z tego krótki, 14-minutowy film

Warsaw

Banner 468 x 60 px