Log In

Polskie spółki chcą przejąć elektrociepłownie od EDF

PGE, Enea, Energa i PGNiG Termika złożyły wspólnie wstępną, niewiążącą ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce – podały spółki w komunikatach.

EDF posiada w Polsce konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz spółki prowadzące działalność usługową.

Aktywa te obejmują Elektrownię Rybnik, Elektrociepłownię w Krakowie, Elektrociepłownię w Gdańsku, Elektrociepłownię w Gdyni, Elektrociepłownię i sieć ciepłowniczą w Toruniu, Elektrociepłownie i sieć ciepłowniczą w aglomeracji wrocławskiej, Elektrociepłownię i sieć ciepłowniczą w Zielonej Górze (należące do spółki Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz jej spółki zależnej Elektrociepłownia Zielona Góra), inwestycję w blok gazowy w Toruniu.

– W przypadku dopuszczenia do dalszego etapu transakcji partnerzy biznesowi przeprowadzą szczegółowe badanie due diligence, które będzie podstawą do decyzji o dalszych krokach w transakcji, w tym złożenia ewentualnej oferty wiążącej, po uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych – napisano w komunikacie.

Electricit, de France(EDF), która ma obecnie 10 proc. udział w polskim rynku energii elektrycznej rok temu ogłosiła, że chce się pozbyć większości swoich zagranicznych spółek.

(PAP)

Warsaw

Banner 468 x 60 px