Log In

DS 5 COMMANDE SPÉCIALE: PRODUKT JEDYNY W SWOIM RODZAJU

Paryż jest stolicą luksusu i mody. Nieprzypadkowo DS Automobiles wybrał prestiżowy Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu, aby zaprezentować „Commandes Spéciales” – ofertę modeli DS tworzonych zgodnie z oczekiwaniami klientów. Inicjatywa ta jest inspirowana historią DS, w szczególności prezydenckich DS i DS Prestige. Odwołuje się również do doświadczenia czołowych francuskich producentów wyrobów luksusowych, oferujących swoim klientom przedmioty tworzone „na miarę”. Pierwszym przykładem jest DS 5 Commande Spéciale.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu gwiazd i polityków, marka DS od wielu lat realizuje na specjalne zamówienia samochody znane dziś na całym świecie. Wielokrotnie służyła swoim doświadczeniem, dostosowując się do twórczych pomysłów i potrzeb klientów. Od samochodów opancerzonych, jak na przykład samochód generała de Gaulle’a, poprzez współpracę z producentami nadwozia, takimi jak Chapron.

„Być posiadaczem jedynego w swoim rodzaju modelu zaprojektowanego przeze mnie i dla mnie – kto by o tym nie marzył? Okazuje się, że dzięki DS znowu jest to możliwe” – oświadczył Éric Apode, Dyrektor ds. Produktu i Rozwoju DS. – „Indywidualizacja jest elementem pozycjonowania naszej marki. Dziś wkraczamy w nowy etap dzięki ofercie „na miarę”. W przyszłości obejmie ona całą kolekcję, dostępną w DS WORLD Paris. Samochód wkracza w świat „haute couture”!″.

Marka DS, która pragnie kojarzyć się z francuskim luksusem w sektorze samochodowym, chce przekuć marzenia w rzeczywistość. Pierwszym efektem podejścia łączącego twórczą współpracę z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów jest oferta DS Commandes Spéciales, zaprezentowana po raz pierwszy na Międzynarodowym Salonie w Paryżu.

Marzenie zmienia się w rzeczywistość
Potrzeba posiadania samochodu, którego rozwiązania, wzornictwo, dodatki będę dostosowane do indywidualnych potrzeb stała się inspiracją dla marki DS. Każdy człowiek jest inny, ma swoje oczekiwania, chce sprawić sobie przyjemność. Pani L., nabywczyni DS 5 przyszła pewnego dnia, by podzielić się swoim marzeniem o samochodzie DS z dyrektorem ds. stylu DS Automobiles, Thierrym Métrozem. Dla Thierry’ego Métroza: „niemal wszystko jest możliwe. Klient może całkowicie zmienić atmosferę panującą w kabinie DS, zdecydować o rodzaju skóry pokrywającej siedzenia i deskę rozdzielczą, a nawet o użyciu nietypowych materiałów na dywaniki podłogowe. Przy wsparciu ze strony stylisty, będzie on miał również możliwość stworzenia własnego koloru nadwozia. Jak widać daje to całkiem duży margines swobody dla kreatywności”.

Po przygotowaniu i zatwierdzeniu listy życzeń1, do pracy przystąpili rzemieślnicy, lakiernicy i tapicerzy. Tworząc ten wyjątkowy samochód.

DS 5 Commande Spéciale – z pasji do wyjątkowego wzornictwa
„DS 5 jest samochodem, który wyróżnia się poprzez swój awangardowy styl. Nie dziwi mnie, że klientka wybrała ten model, by zaprojektować samochód na miarę” – mówi Thierry Metroz.

Realizacja tego pierwszego indywidualnego zamówienia wymagała czterech miesięcy pracy ręcznej, jaką z pasją i zręcznością wykonali rzemieślnicy z DS. W efekcie mamy nadwozie pokryte lakierem w kolorze głębokiej czerni z cekinami, nazwanym Stardust Black, opracowanym specjalnie dla nabywczyni tego egzemplarza. Wnętrze tego auta jest wyrafinowane.

Uwagę zwraca jego elegancja: tapicerka inspirowana bransoletą do zegarka oferuje unikalne wykończenie z plecionką ze skóry Nappa, powtarzające się również na płatach drzwi, osłonie zespołu zegarów, środkowym podłokietniku i tylnej półce. Elementy ozdobne wnętrza (na kierownicy, klamkach drzwi, wykładzinie dachu) zostały wyeksponowane dzięki oprawie z czarnej skóry z metalicznym połyskiem.

Do tego dochodzi odrobina szaleństwa. Welurowe akcenty w kolorze ametrynowym (to ukłon w stronę koloru nadwozia DS E-Tense, który bardzo spodobał się klientce) we wnętrzach schowków, a także wyróżniające się wyjątkowym komfortem i grubością dywaniki podłogowe w tym samym intensywnym i cieniowanym kolorze. Końcowym akcentem personalizacji jest gałka dźwigni zmiany biegów wykonana w całości z tytanu. Na niej również pojawił się motyw plecionki 3D, po raz pierwszy oferowany w samochodzie przeznaczonym dla klienta.

Wyrafinowanie oznacza także staranne wykończenie szczegółów. Tylna półka została w całości pokryta skórą i wyposażona w rozkładany schowek, w którym można zmieścić marynarkę lub garnitur na przyjęcie. Do tego dochodzi unikalny zestaw ręcznie szytych waliz ze skóry cielęcej, wyściełanych aksamitną tkaniną w kolorze amertynowym.

Wzorem wielkich marek wyrobów luksusowych, samochód posiada grawerowaną tabliczką z napisem „Wykonano w Atelier DS – wrzesień 2016”, umieszczoną w schowku środkowego podłokietnika i podkreślającą udział klienta w procesie tworzenia samochodu.

Warsaw

Banner 468 x 60 px