Log In

PREMIERA NOWEGO CITROËNA C3 NA FLEET MARKET

Na targach Fleet market Marka Citroën zaprezentuje premierowo Nowego Citroën C3. Najnowszy model łączy niepowtarzalny i optymistyczny design oraz typowy dla Citroena komfort i najnowsze rozwiązania technologiczne.

Trzecia z kolei i najnowsza generacja Citroena C3 zadebiutuje podczas targów Fleet Market w hali numer 3 aż w 3ech odmianach w zróżnicowanych konfiguracjach kolorystyki i wykończenia wnętrza. Nowy Citroen C3 w pełni oddaje wartości marki, które charakteryzują jego najnowsze produkty:

 

1. „OPTIMISTIC” : Nowy C3 ma odważny design – to samochód o niepowtarzanym stylu. Dzięki dwubarwnemu nadwoziu z trzema kolorami dachu do wyboru, i stylowi dalekiemu od stereotypów segmentu, nowy model jest od razu rozpoznawalny. Jednocześnie Nowy C3 jest niesłychanie praktyczny; Wyposażony jest w unikalne panele Airbump®, które chronią nadwozie przed uszkodzeniami. Z kolei większy prześwit i wysoka pozycja za kierownicą dają poczucie bezpieczeństwa, ale także komfort zajmowania miejsca w kabinie. Wnętrze Nowego C3 zostało zaprojektowane z założeniem, aby pasażerowie czuli się dobrze i regenerowali swoje siły. Jest więc przytulne, nowoczesne, intuicyjne i wygodne. Przy aranżacji kabiny i doborze materiałów, inspiracją dla projektantów były branże spoza motoryzacji takie jak: architektura, wystrój wnętrz czy meblarstwo. Kabina jest miejscem, gdzie panuje spokój i zasada „feel good”.

 

2. „HUMAN” Projektując Nowego C3 przyjęto założenie zaoferowania realnego poczucia pełnego komfortu. Jest to podejście właściwe marce Citroën, wyróżniające ją na tle innych marek. Wpisuje się ono w ideę programu Citroën Advanced Comfort®. Czyli nowego podejścia do kwestii rozumienia komfortu wynikającego z charakterystyki zawieszenia, wytłumienia kabiny, nowych rodzajów pianek foteli, wygody i bezproblemowej obsługi, schowków, czy przestrzeni.
Zastosowane w gamie Nowego Citroëna C3 koła o największej średnicy w tym segmencie (640mm), wpływają na podniesienie komfortu z zachowaniem odpowiedniej wysokości opony nawet w wersji z kołami 17-calowymi.
Poczucie komfortu wynika także z wystroju i kolorystyki wnętrza – szczególnie starannie dobierano barwy, aranżowano przestrzeń, wybierano materiały, czy też oświetlenie kabiny. Dzięki tym zabiegom pasażerów otacza przyjazne, jednolicie wykończone i wygodne wnętrze stworzone w stylu „casual chic”.
Siedzenia w Nowym C3 były przedmiotem szczególnej uwagi konstruktorów. Są szerokie i wygodne, a zarazem posiadają nowoczesną stylistykę. Dzięki właściwie wyprofilowanym poduszkom bocznym, a także użyciu miękkich pianek i wysokiej jakości materiałów, odgrywają jeszcze inną rolę: stanowią element tłumiący drgania i hałasy układu jezdnego i w ten sposób podnoszą komfort podróżowania.
Zgodnie z założeniami programu Citroën Advanced Comfort®, koncepcja Nowego Citroëna C3 obejmuje ergonomię elementów sterujących, rozmieszczenie licznych, pomysłowych schowków, czytelny przekaz informacji dotyczących jazdy, czy też intuicyjne technologie ułatwiające życie użytkownikom pojazdu.
Nowy C3 jest łatwy w codziennej eksploatacji. Schowki zostały zaprojektowane i rozmieszczone w możliwie najbardziej funkcjonalny sposób, nie zakłócając w żadnym stopniu harmonii wnętrza. Nowy C3 oferuje pomysłowy, centralny schowek, który pozwala na uzyskanie maksymalnej przestrzeni z przodu samochodu, zaś jego uzupełnieniem jest największy w segmencie (6,25 litra) boczny schowek w desce rozdzielczej. W drzwiach przednich również znajdują się obszerne kieszenie. Zastosowanie jasnego koloru wnętrza schowków daje efekt kontrastu ze znajdującymi się w nich przedmiotami, co ułatwia ich odnalezienie. Również jeśli chodzi o bagaże Nowy C3 nie uznaje półśrodków – posiada bagażnik o objętości blisko 300 litrów.
Wygoda w kabinie to również intuicyjne w obsłudze elementy sterujące, interaktywne funkcje, czy też szybka reakcja. Nowy C3 posiada wszystkie te cechy dzięki zastosowaniu 7-calowego tabletu dotykowego, który stanowi prawdziwe centrum dowodzenia samochodem. Pozwoliło to na usunięcie z deski rozdzielczej niepotrzebnych przycisków i przełączników oraz zgrupowanie wszystkich funkcji w intuicyjny i nowoczesny sposób. Tablet wyposażony jest w pojemnościowy ekran dotykowy, co zwiększa płynność działania funkcji i szybkość reakcji. Dodatkowym ułatwieniem jest podparcie dłoni w dolnej części tabletu zapewniające optymalną ergonomię.

 

3. „SMART” – dzięki technologiom i ułatwieniom idącym z duchem czasu. Po raz pierwszy na świecie Citroën proponuje ConnectedCAMCitroën™. to oferowane po raz pierwszy na świecie rozwiązanie. Multimedialna kamera o kącie widzenia 120°, full HD i rozdzielczości 2 milionów pikseli, wyposażona w GPS i pamięć wewnętrzną 16 GB, jest umieszczona za lusterkiem wstecznym na przedniej szybie. Kamera rejestruje obraz widziany przez kierowcę przed samochodem
Technologie wspomagające kierowcę mają prowadzenie uczynić bezpieczniejszym i wygodniejszym:
• MIRROR SCREEN: technologia umożliwiająca podłączenie smartfona i przeniesienie jego ekranu na centralny wyświetlacz na desce rozdzielczej.
• KAMERA COFANIA z czujnikami parkowania: przy włączeniu wstecznego biegu.
• WSPOMAGANIE RUSZANIA NA WZNIESIENIU
3/3
• ALARM NIEZAMIERZONEGO PRZEKROCZENIA LINII: system ten pomaga w zapobieganiu spadkom czujności kierowcy lub skutkom zwykłej, chwilowej nieuwagi za kierownicą po przekroczeniu prędkości 60 km/h.
• SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA
• ALARM ZAPOBIEGAJĄCY ZAŚNIĘCIU ZA KIEROWNICĄ
• CITROËN Connect Box z Pakietem SOS: usługa umożliwiająca kierowcy nawiązanie kontaktu z wyspecjalizowaną platformą pomocy drogowej.
• Szeroki wachlarz usług CITROËN Connect Packs wymagających wyposażenia samochodu w CITROËN Connect Box z Pakietem SOS oraz Pack SOS wraz z Assistance.

 

Nowy C3 jest wyposażony w wydajne i oszczędne silniki benzynowe PureTech i wysokoprężne BlueHDi nowej generacji. Mechaniczna skrzynia biegów może występować z silnikami benzynowymi 3-cylindrowymi 1.2 PureTech 68, 82 oraz 110 (Stop & Start) i wysokoprężnymi 1.6 BlueHDi 75 (Stop & Start) oraz 100 (Stop & Start). W niedługim czasie po wprowadzeniu samochodu na rynek będzie on dostępny z automatyczną skrzynią biegów EAT6.

Warsaw

Banner 468 x 60 px