Log In

Inkubator dla startupów energetycznych

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało w poniedziałek (12 grudnia) o otwarciu inkubatora dla startupów o nazwie InnVento. Ma on pomagać młodym naukowcom i przedsiębiorcom z branży energetycznej w początkowej fazie ich działalności.

„Wsparcie młodych przedsiębiorców w pierwszej fazie działalności, wprowadzenie w specyfikę branży energetycznej, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych – to cele InnVento” – czytamy w komunikacie o powołaniu inkubatora.

Oprócz zaplecza merytorycznego w postaci mentoringu i coachingu ekspertów, inkubator zapewni startupom powierzchnię biurową, dostęp do niektórych baz danych, wsparcie administracyjne i operacyjne, np. z zakresu prawa i księgowości, a także pomoc w uzyskaniu finansowania – informuje PGNiG.

Przedsiębiorstwo dodaje, że działa strona internetowa www.InnVento.pl, na której znajduje się formularz zgłoszeniowy, poprzez który zainteresowani mogą zgłaszać swoje projekty.

„Liczymy na zgłoszenia od startupów, których projekty będą odpowiadać na wyzwania technologiczne spółek z naszej grupy. Uczestnicy mogą liczyć na współpracę ekspertów z grupy kapitałowej PGNiG. Dla młodych przedsiębiorców i naukowców szczególnie atrakcyjna przy przygotowaniu projektu może okazać się możliwość korzystania z naszych zasobów” – zaznaczył wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski.

PGNiG podało, że oferta inkubatora skierowana jest do młodych naukowców i początkujących przedsiębiorców. Bardziej doświadczeni innowatorzy mogą wziąć udział w Warsztatach Innowacyjnych Pomysłów oraz w programie akceleracyjnym MIT Enterprise Forum Poland, w które również zaangażowana jest grupa PGNiG.

(PAP)

Warsaw

Banner 468 x 60 px