Log In

Nissan e-NV200 najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Europie

  • W pełni elektryczny Nissan e-NV200 był najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w 2016 roku w 17 krajach Europy
  • Sprzedaż modelu e‑NV200 wzrosła łącznie o 7 procent w 2016 roku
  • Największą sprzedaż Nissana e‑NV200 odnotowano w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Francji
  • Nissan oferuje 5 lat / 100 000 km gwarancji na wszystkie nowe Nissany e‑NV200 sprzedawane w Europie

Nissan e-NV200 był najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Europie w 2016 roku*. Obsypany nagrodami w pełni elektryczny van zajmował pierwsze miejsca w rankingach w 17 krajach Europy, wyprzedzając rywali w swojej kategorii.

Największym rynkiem w Europie dla e‑NV200 okazała się Wielka Brytania, a tuż za nią uplasowały się Norwegia i Francja.

Ogólny wzrost liczby sprzedanych Nissanów e‑NV200 o 7 procent w 2016 roku w porównaniu z poprzednim rokiem, przy 4319 nowo zarejestrowanych egzemplarzach, wyraźnie świadczy o rosnącej popularności tego w 100 procentach elektrycznego vana. W ubiegłym roku Nissan przyjął szereg dużych zamówień flotowych od europejskich firm, w tym od poczty austriackiej (300 szt.) i włoskiej (70 szt.).

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: „W miarę jak coraz więcej firm stara się ograniczać swój ślad węglowy, potrzeba znajdowania bezemisyjnych rozwiązań transportowych staje się pilniejsza niż kiedykolwiek dotąd. W ramach koncepcji inteligentnej mobilności staramy się budować zrównoważoną przyszłość, a model e‑NV200 doskonale uzupełnia naszą wizję zaspokajania zróżnicowanych potrzeb klientów”.

Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska użytkowanie e‑NV200 przynosi również korzyści dla właściciela w postaci niskich kosztów eksploatacji (już od 0,33 EUR/km), płynnej i niemal bezgłośnej jazdy oraz o 40 procent niższych kosztów serwisowania w porównaniu z podobnym modelem napędzanym silnikiem wysokoprężnym”.

Nowe egzemplarze e‑NV200 sprzedawane w Europie są również objęte wprowadzoną niedawno gwarancją Nissana obowiązującą przez 5 lat / 100 000 kilometrów**. Pięcioletnia gwarancja obejmuje podzespoły mechaniczne i elektryczne, pojemność akumulatora, brak korozji (do 12 lat) oraz prawo do korzystania z pomocy drogowej assistance.

Nissan e‑NV200 jest doskonałym środkiem transportu zarówno dla rodzin, jak i firm, łącząc najlepsze zalety furgonu NV200 z bezemisyjną technologią przejętą z najlepiej sprzedającego się na świecie samochodu elektrycznego, czyli Nissana LEAF. Nissan e‑NV200, dostępny jako użytkowy furgon oraz w pięcio- i siedmiomiejscowych odmianach osobowych Combi/Evalia z pełnym wykończeniem wnętrza, oferuje liczne opcje umożliwiające dostosowanie go do indywidualnych wymagań. Zasięg samochodu na jednym ładowaniu wynosi do 170 km***.

Więcej informacji na temat inteligentnej mobilności Nissana oraz oferty samochodów elektrycznych Nissan znajduje się na stronie www.nissan.eu/experience-nissan.html

*Wg skonsolidowanych danych nt. liczby rejestracji z oficjalnych źródeł w Europie, na 31 grudnia 2016 r. (cała Europa z wyjątkiem Andory, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji i Mołdawii).

**W przypadku modelu e‑NV200 podstawowa gwarancja na pojazd zgodnie z wersją 3.1 książki gwarancyjnej i książki przeglądów jest wydłużona do 5 lat (od rozpoczęcia biegu gwarancji)/100 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). W czwartym i piątym roku z gwarancji wyłączone są elementy nadwozia i powłoka lakiernicza. Warunki i wyłączenia stosuje się analogicznie; więcej informacji znajduje się w Regulaminie rozszerzonej gwarancji. Oprócz wyżej wymienionych wszystkie warunki gwarancji zawarte w książce gwarancyjnej i książce przeglądów pozostają niezmienione. Wystawcą rozszerzonej gwarancji jest Nissan International Insurance Ltd.

***Zasięg do 170 km po pełnym naładowaniu (wg nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC). Faktyczne zużycie energii i zasięg mogą różnić się w zależności od stylu jazdy, stanu dróg, korzystania z klimatyzacji i innych czynników, na które Nissan nie ma wpływu.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px