Log In

Touran najczęściej sprzedawanym vanem w Europie

• W 2016 roku Volkswagen Touran okazał się najpopularniejszym modelem wśród vanów wszystkich klas w Europie
• Dzięki aktywnemu tempomatowi z funkcją stop-and-go Touran w korkach porusza się niemal automatycznie

 

Volkswagen Touran po raz pierwszy okazał się najpopularniejszym vanem w Europie. Jak podaje firma IHS Automotive zajmująca się badaniami rynku, w 2016 roku zarejestrowano w Europie ponad 112.000 egzemplarzy Tourana, co oznacza, że stał on się najczęściej kupowanym vanem na naszym kontynencie. Touran, jako wszechstronne auto, wyposażone w innowacyjne systemy asystujące i multimedialne, w swojej najnowszej generacji jest sprzedawany w ponad 40 krajach świata. Dzięki fotelom z systemem składania Fold-Flat, możliwości wyposażenia auta w aż siedem miejsc, czy pojemności bagażnika do 834 litrów, Touran należy do grona najbardziej funkcjonalnych aut typu MPV (Multi Purpose Vehicle). Samochód wyróżnia się również bezpieczeństwem, w 2016 roku organizacja Euro NCAP uhonorowała Tourana tytułem „Best in Class”.

Niedawno Volkswagen zaktualizował jeden z najważniejszych systemów asystujących dostępnych dla Tourana – aktywny tempomat ACC zawierający także system Front Assist monitorujący otoczenie wokół samochodu oraz funkcję hamowania awaryjnego w mieście (City). ACC automatycznie utrzymuje stałą odległość od poprzedzającego samochodu, a w swojej najnowszej wersji może być aktywny w zakresie prędkości od 30 do 210 km/h (wcześniej w zakresie od 30 do 160 km/h). Ponadto w modelach wyposażonych w dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG zakres ten zwiększa się i wynosi od 0 do 210 km/h. Auto wyposażone w skrzynię DSG i aktywny tempomat ACC może się teraz poruszać w korku drogowym niemal automatycznie, ponieważ (w granicach działania systemu) potrafi samo zahamować aż do zatrzymania i ponownie ruszyć z miejsca.

Do innych ważnych elementów wyposażenia Tourana należą także m.in. trzystrefowa klimatyzacja automatyczna Climatronic (zapewniająca wysoką jakość powietrza dzięki bioaktywnemu filtrowi Pure Air) oraz możliwość wykorzystania interfejsu App-Connect i aplikacji Car-Net Cam Connect. Dzięki temu ostatniemu, kamera GoPro , którą umieścimy w samochodzie może wyświetlać obraz tego, co dzieje się np. na tylnych siedzeniach na monitorze systemu multimedialnego auta – w ten sposób zwalnia rodziców z konieczności odwracania się, by sprawdzić co dzieje się z dziećmi siedzącymi z tyłu.

Nowy Touran oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia Trendline, Comfortline i Highline. Klienci mogą wybrać auto z jednym spośród 6 dostępnych silników – 3 benzynowych TSI oraz 3 wysokoprężnych TDI. Benzynowe silniki mają moc od 110 do 180 KM, jednostki TDI od 115 KM do 190 KM. Wszystkie silniki o mocy od 150 KM można także wyposażyć w automatyczną przekładnię DSG.

Warsaw

Banner 468 x 60 px