Log In

Nissan prezentuje nowy, ekskluzywny model Micra BOSE® Personal® Edition na Salonie Samochodowym w Genewie

  • Luksusowa limitowana edycja Nissana Micra dla uczczenia współpracy z firmą BOSE
  • System audio BOSE Personal audio z głośnikami w zagłówku fotela kierowcy w wyposażeniu standardowym
  • Dodatki personalizujące w kolorze Energy Orange podkreślają wyrazistą stylistykę i nowoczesny klimat wnętrza Micry
  • Tylko 3 000 egzemplarzy na cały rynek europejski gwarantuje ekskluzywność

GENEWA (8 marca 2017 r.) — Na Salonie Samochodowym w Genewie zaprezentowana została nowa, prestiżowa limitowana edycja nowego Nissana Micra.

BOSE Personal Edition jest oparta na najwyższej wersji wyposażenia Tekna, ale została wzbogacona o szereg dodatków i elementów personalizujących. W całej Europie dostępnych będzie tylko 3 000 egzemplarzy tej wersji, charakteryzującej się wyjątkowo korzystnym stosunkiem wartości do ceny.

Zgodnie z nazwą edycji specjalnej, jej wyposażenie zostało skonfigurowane dla uczczenia współpracy Nissana z firmą BOSE, która dostarcza wysokiej klasy systemy audio do nowego modelu Micra. W samochodzie zamontowano dostępny wyłącznie w modelu Micra system nagłośnienia BOSE Personal z dwoma głośnikami BOSE UltraNearfield™ wbudowanymi w zagłówek fotela kierowcy. Ta innowacyjna konstrukcja, w połączeniu z technologią przetwarzania sygnału BOSE, zapewnia kierowcy poczucie zanurzenia w otaczającym go przestrzennym dźwięku.

Funkcja BOSE PersonalSpace Control umożliwia personalizację ustawień dźwięku pod kątem upodobań kierowcy. Pozwala ona na regulowanie poszczególnych parametrów począwszy od dźwięku precyzyjnie skupionego na przedniej części kabiny po nagłośnienie o znacznie szerszej i otaczającej wszystkich podróżujących charakterystyce.

Marc Mansell, wiceprezes BOSE Automotive Systems, powiedział: „Opracowaliśmy system BOSE Personal, uzyskując nieoczekiwanie wysoką jakość dźwięku przy ograniczonej liczbie komponentów. Dzięki sześciu wysokowydajnym głośnikom i naszej najnowszej technologii przetwarzania sygnału posiadacz Nissana Micra może cieszyć się doskonałym dźwiękiem o parametrach w pełni dostosowanych do jego upodobań. To obecnie jedyne takie rozwiązanie na rynku”.

Nissan Micra BOSE Personal Edition występuje w dwóch intensywnych kolorach nadwozia — czarnym Enigma lub szarym Gunmetal Grey. Każdy z nich został podkreślony elementami z zestawu personalizującego w kolorze Energy Orange. Eleganckie pomarańczowe dodatki znalazły się na przednim i tylnym zderzaku, drzwiach, lusterkach bocznych oraz 17‑calowych felgach ze stopów metali lekkich. Wszystkie te elementy są montowane ręcznie w fabryce we Flins we Francji, co gwarantuje najwyższą jakość.

Reflektory w technologii LED tworzą w ciemności niesamowity kontur samochodu, zapewniając jednocześnie doskonałą widoczność, a tym samym wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze. Nadwozie Nissana Micra ozdobiono także wysokiej jakości czarnymi i pomarańczowymi anodowanymi naklejkami umieszczonymi na dachu i masce silnika oraz emblematami BOSE Personal na słupkach B.

Personalizacja odgrywa ważną rolę także we wnętrzu samochodu. Miękki materiał w kolorze Energy Orange z podwójnymi przeszyciami uatrakcyjnia wygląd deski rozdzielczej i okolic dźwigni zmiany biegów, harmonizując z podobnymi rozwiązaniami estetycznymi na fotelach, dywanikach i progach drzwi.

Oparta na wersji Tekna Micra BOSE Personal Edition charakteryzuje się bogatym wyposażeniem standardowym. Obejmuje ono system multimedialny NissanConnect z tunerem radia cyfrowego DAB i nawigacją satelitarną, inteligentny kluczyk Nissana oraz podłokietnik między przednimi fotelami.

Standardem jest również pakiet bezpieczeństwa, w którego skład wchodzi inteligentny system hamowania awaryjnego z rozpoznawaniem pieszych, rozpoznawanie znaków drogowych i adaptacyjne światła drogowe. W samochodzie zastosowano także system inteligentnej interwencji przy niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu, który subtelnie kieruje pojazd ponownie na środek pasa.

Na liście dostępnych opcji znajdują się takie pozycje, jak innowacyjny i ułatwiający parkowanie inteligentny system kamer 360°, system Stop/Start wyłączający silnik na biegu jałowym, podgrzewane przednie fotele oraz koło zapasowe.

Starając się zapewnić klientom jak największy wybór, Nissan oferuje model Micra BOSE Personal Edition z 90‑konnym trzycylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym 0.9 lub turbodieslem 1.5 również o mocy 90 KM. Model będzie dostępny w sprzedaży latem tego roku.

Warsaw

Banner 468 x 60 px