Log In

Hyundai ogłosił ceny modelu i30 Wagon Nowej Generacji

• Hyundai i30 Wagon Nowej Generacji w czerwcu na polskim rynku

• Bogate wyposażenie modelu już w wersji podstawowej

• Atrakcyjna stylistyka łączy się z funkcjonalnością

Hyundai ogłosił ceny modelu i30 Wagon Nowej Generacji, którego światowa premiera miała miejsce podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. i30 Nowej Generacji w wersji Wagon to drugi model z rodziny i30, po dostępnej już w salonach wersji 5-drzwiowej. Samochód trafi do polskich salonów w połowie roku.

Wraz ze wzrostem poziomu wyposażenia standardowego w rodzinie modeli i30, Hyundai zrezygnował z oferowania samochodów w najniższych wersjach wyposażenia Base oraz Classic, a cennik rozpoczyna się od wersji Classic Plus. i30 Wagon Nowej Generacji w wersji Classic Plus z silnikiem 1.4 MPI 100KM jest dostępny w cenie 69 700 PLN.

Nowy Hyundai i30 Wagon wyróżnia się wiodącym w segmencie poziomem wyposażenia już w wersji podstawowej. Obejmuje ona m.in.: system autonomicznego hamowania, system utrzymywania pasa ruchu, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, automatyczne światła, inteligentne światła drogowe, tempomat czy elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne.

W stylistyce samochodu uwagę zwraca ponadczasowy design oraz charakterystyczny dla nowych modeli marki Hyundai kaskadowy grill. Dzięki opadającej ku dołowi linii dachu i dynamicznym proporcjom, sylwetka modelu przypomina auto typu coupé. Pojemność bagażnika wynosi 602l (VDA 211) oraz 1 650l (VDA 214) przy rozłożonych siedzeniach i jest to jeden z wiodących wyników w segmencie.

Gama silników oferowanych w i30 Wagon składa się z ekonomicznych jednostek turbo o zwiększonej wydajności i dynamice. Klienci mają do wyboru trzy silniki benzynowe i jeden silnik diesla 1.6l o dwóch mocach. i30 Wagon dostępny jest z nowymi, benzynowymi jednostkami napędowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI o mocy 140 KM oraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM.

Na komfort prowadzenia i dynamikę wpływa także sztywne i lekkie nadwozie, wykonane w 53% ze stali o wysokiej wytrzymałości.

Zaprojektowany, testowany i produkowany w Europie i30 Wagon jest drugim modelem w rodzinie i30, po debiutującym na początku roku i30 hatchback. Jesienią Hyundai zaproponuje jeszcze i30 w sportowej wersji N z silnikiem o mocy 250KM, a w przyszłym roku pojawi się elegancki i30 fastback.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px