Log In

PEUGEOT 208 WRX w grze – Timmy Hansen na podium na torze Hockenheim

W trzeciej rundzie bieżącego sezonu Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie Team Peugeot Hansen najpierw pokazał skalę swoich ambicji, dominując w seriach kwalifikacyjnych. W finałach na niemieckim torze Hockenheim, zespół potwierdził swoje możliwości, zdobywając po raz drugi z rzędu miejsce na podium. Już za kilka dni przed zawodnikami kolejna, czwarta runda sezonu, która odbędzie się w Mettet w Belgii.

Już w pierwszej sesji kwalifikacyjnej na torze Hockenheim dwa PEUGEOT 208 WRX wystąpiły w roli faworytów. Sébastien Loeb zdecydowanie wygrał rundy Q1 i Q2, a Timmy Hansen w równie przekonujący sposób rozstrzygnął na swoją korzyść rundę Q4. Po zakończeniu kwalifikacji Sébastien Loeb i Timmy Hansen zajmowali w tymczasowej tabeli wyników dwa pierwsze miejsca. Młody Kevin Hansen, który też zdążył wyróżnić się w sesjach Q1 i Q2, zajmował miejsce siódme.

W tej sytuacji oczekiwania członków zespołu odnośnie półfinałów były wysokie. Niestety, właśnie wtedy niespodziewanie zaczęło padać. Deszcz kompletnie przemieszał karty, a nawierzchnia toru na chwilę przed startem zmieniła się błotnistą pułapkę. Pomimo tych trudności Sébastien Loeb i Timmy Hansen zakwalifikowali się do wyścigu finałowego, ale zapewnili sobie w nim pola startowe w drugiej i trzeciej linii. W finale Timmy Hansen zajął trzecie miejsce, po raz pierwszy w tym sezonie stając na podium.

 

Trzy wygrane sesje kwalifikacyjne i wyniki końcowe dały zespołowi 46 punktów. Dzięki temu Team Peugeot Hansen drużynowo zapewnił sobie w ten weekend w Hockenheim najwięcej punktów spośród wszystkich zespołów. Co więcej, Sébastien Loeb awansował w tabeli o dwa miejsca, na czwartą pozycję. Timmy Hansen zyskał aż trzy pozycje i zajmuje obecnie miejsce piąte. Kevin Hansen jest w tabeli dziewiąty.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px