Log In

Arteon w polskich salonach Volkswagena

• nowy model z nadwoziem typu fastback wyróżnia się wyrazistą stylistyką i bardzo funkcjonalnym wnętrzem
• w Arteonie debiutują liczne systemy asystujące najnowszej generacj
• Arteon w wersji Essence, napędzany 1,5-litrowym silnikiem, kosztuje 127.690 zł

Marka Volkswagen poszerza swoją ofertę o nowy model. Arteon, wyróżniający się dynamiczną sylwetką, został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności w marcu w ramach salonu samochodowego w Genewie, a teraz trafił do polskich salonów.

Arteon łączy sportowy charakter z wysoką funkcjonalnością i przestronnym wnętrzem. Wyróżnia się m.in. dużą ilością miejsca z tyłu (siedzącym tam pasażerom na pewno nie zabraknie miejsca na nogi) oraz przestronnym bagażnikiem o pojemności od 563 do 1.557 litrów. Nowy Volkswagen może mieć napęd na przednie lub na cztery koła. Długa lista innowacyjnych systemów i rozwiązań pozwala mocno spersonalizować samochód. Arteon może być np. wyposażony w Active Info Display (wskaźniki w różnych zestawach wyświetlają się na ekranie przed kierowcą), wyświetlacz head-up oraz w nowy system multimedialny „Discover Pro” z 9,2-calowym ekranem pokrytym szklaną taflą i z systemem sterowania przy pomocy gestów.

Poza tym w Arteonie mają swoją premierę systemy asystujące najnowszej generacji, np. aktywny tempomat (ACC), który teraz uwzględnia również ograniczenia prędkości oraz znaki na drogach i w ramach możliwości działania automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do warunków i obowiązujących ograniczeń w danym miejscu. Nowe reflektory z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów dzięki danym z GPS oraz informacjom uzyskiwanym z kamery wiedzą z wyprzedzeniem, kiedy samochód wjedzie w zakręt i oświetlają go jeszcze zanim kierowca skieruje w niego auto. Kolejna nowość na pokładzie Arteona to system Emergency Assist drugiej generacji: jeśli kierowca z powodów zdrowotnych utraci kontrolę nad pojazdem, system – w ramach możliwości działania – nie tylko spowoduje automatyczne hamowanie, lecz także uruchomi światła awaryjne i skieruje Arteona na skrajny prawy pas jezdni, o ile pozwoli na to sytuacja na drodze.

Oprócz bogato wyposażonej wersji podstawowej Essence, nowe Gran Turismo Volkswagena będzie oferowane w ekskluzywnych odmianach „Elegance” i „R-Line”. Wybierając wersję „Elegance” szczególny nacisk położono na elementy dodające autu wytwornego wyglądu. Arteon R-Line ma natomiast bardziej sportowy charakter. Mając za podstawę jedną z tych trzech wersji wyposażenia Arteonowi można nadać jeszcze bardziej indywidualny styl.

W chwili wprowadzenia Arteona na rynek jest on dostępny do wyboru z trzema silnikami o różnej mocy – wszystkie połączone są z dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów DSG. Wersja z jednostką 2.0 TDI (110 kW/150 KM)1) kosztuje 154.590 zł. Ceny modeli z dwoma najmocniejszymi silnikami – o mocy 206 kW/280 KM (TSI)2) oraz 176 kW/240 km (TDI)3) wynoszą, odpowiednio, od 202.590 zł i od 197.790 zł. W ciągu tego roku ofertę uzupełnią kolejne silniki, dwa o mocy 190 KM (TSI i TDI), których produkcja rozpocznie się we wrześniu oraz jednostka 1.5 TSI o mocy 150 KM współpracująca z 6-biegową przekładnią mechaniczną, dostępna od lilstopada. Ta ostatnia została wyposażona w system odłączanych cylindrów ACT. Arteon w wersji Essence, napędzany 1,5-litrowym silnikiem, kosztuje 127.690 zł.

1) Arteon 2.0 TDI SCR (110 kW/150 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 5,3
(w mieście), 3,9 (poza miastem), 4,4 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 114 (w cyklu mieszanym)
2) Arteon 2.0 TSI DSG (206 kW/280 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 9,2
(w mieście), 6,1 (poza miastem), 7,3 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 164 (w cyklu mieszanym)
3) Arteon 2.0 TDI DSG (176 kW/240 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 7,1
(w mieście), 5,1 (poza miastem), 5,9 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 152

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px