Log In

Nowy Nissan X Trail: najlepiej sprzedający się SUV na świecie zyskuje na atrakcyjności dzięki wysokiej jakości udoskonaleniom

  • Flagowy crossover Nissana i najlepiej sprzedający się model z tego segmentu na świecie został poddany modernizacji
  • Odświeżona stylistyka nadwozia, jeszcze lepiej dopracowane wnętrze, większa funkcjonalność i nowe, innowacyjne technologie
  • Wersja wyposażenia N‑Connecta po raz pierwszy w modelu X‑Trail
  • Nowy X‑Trail będzie dostępny z systemem autonomicznej jazdy ProPILOT
  • Modernizacja umacnia pozycję Nissana X‑Trail jako doskonałego samochodu na rodzinne przygody
  • W sprzedaży od lipca 2017 roku

W Nissanie X‑Trail — najlepiej sprzedającym się samochodzie sportowo-użytkowym na świecie — wprowadzono szereg zmian, dzięki którym oferuje on jeszcze wyższą jakość i poziom dopracowania. Zmodernizowany crossover wyróżnia się między innymi wyrazistym i zdecydowanym stylem nadwozia, wyższą jakością materiałów we wnętrzu oraz kilkoma nowymi rozwiązaniami poprawiającymi funkcjonalność, a także innowacyjnymi technologami zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy.

Poszerzono również gamę wersji wyposażenia. X‑Trail jest teraz dostępny także w wersji N‑Connecta, obejmującej liczne atrakcyjne elementy wyposażenia.

Kierowcy poszukujący dodatkowej elastyczności i swobody już niedługo będą mogli wybrać nowego Nissana X‑Trail z technologią autonomicznej jazdy ProPILOT.

Modernizację modelu X‑Trail przeprowadzono z uwzględnieniem opinii i uwag klientów, starając się wzmocnić pozycję modelu jako doskonałego samochodu na rodzinne przygody.

Philippe Saillard, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe, powiedział: „Popyt na crossovery nieustannie rośnie, a fakt, że Nissan X‑Trail jest najchętniej kupowanym modelem w skali globalnej, to dla nas wielki zaszczyt. Dzięki wprowadzonym udoskonaleniom nowy Nissan X‑Trail oferuje klientom jeszcze więcej pożądanych przez nich cech. To doskonały samochód na rodzinne przygody”.

Nowy Nissan X‑Trail, zaprezentowany na początku czerwca br. na specjalnym pokazie w Cardiff w Walii, na kilka godzin przed finałem UEFA Champions League — trafi do sprzedaży w całej Europie już w lipcu tego roku.

NOWY NISSAN X-TRAIL — SZCZEGÓŁY

X‑Trail to flagowy model Nissana. Bardzo funkcjonalny pięcio- lub siedmiomiejscowy crossover przeznaczony dla rodzin lubiących przygody jest najlepiej sprzedającym się Nissanem na świecie.

Uwzględniając USA, gdzie X‑Trail jest oferowany pod nazwą Rogue, od wprowadzenia tego modelu na rynek w 2000 roku sprzedano już ponad 3,7 miliona tych samochodów. Prawie pół miliona przypada na Europę, gdzie X‑Trail jest również bardzo popularny. Od inauguracji zupełnie nowej, trzeciej generacji modelu w 2014 roku, w Europie sprzedano około 115 000 egzemplarzy, przy znacznym wzroście popytu w kolejnych latach: w 2015 roku sprzedaż podwoiła się w stosunku do poprzedniego roku, a rok później wzrosła o kolejne 40%.

X‑Trail jest także rekordzistą – w roku obrachunkowym 2016 Nissan X‑Trail / Rogue był najpopularniejszym SUV‑em na świecie! Sprzedano go łącznie 766 000 sztuk, więcej niż jakiegokolwiek konkurencyjnego modelu.

X‑Trail wciąż ewoluuje. W 2016 roku Nissan poszerzył ofertę o nowy silnik wysokoprężny 2.0 dCi o mocy 177 KM, odpowiadając na oczekiwania klientów poszukujących zespołu napędowego zapewniającego lepsze osiągi.

Nie jest więc zaskoczeniem, że właściciele Nissanów X-Trail uznają ten samochód za prawdziwy przebój. W rankingu zadowolenia klientów opracowanym przez niezależną organizację Reevoo osiągnął on wynik aż 8,9 punktu na 10 możliwych.

Modernizacja każdego modelu Nissana — większa lub nawet niewielka — przeprowadzana jest zawsze z myślą o klientach i z uwzględnieniem ich opinii. Tak właśnie powstał nowy X‑Trail, wyróżniający się wyrazistą i zdecydowaną stylistyką nadwozia, jeszcze bardziej dopracowanym wnętrzem, jeszcze wyższą funkcjonalnością oraz nowymi, innowacyjnymi technologiami.

Zdecydowana stylistyka nadwozia

Nissan X‑Trail zawsze słynął z masywnej i muskularnej sylwetki, z mocno zarysowanymi konturami, wysokimi wnękami kół i eleganckimi krzywiznami maski silnika. Wszystkie te cechy zostały zachowane oraz dodatkowo podkreślone wyrazistą i zdecydowaną nową estetyką przodu, która dodaje samochodowi dynamiki i ekskluzywnego stylu.

Centralnym elementem jest krata wlotu powietrza z najnowszą wersją motywu litery V — jest ona szersza i potężniejsza niż dotychczas, lepiej harmonizując z przednim zderzakiem. Znacznie zwiększyła się liczba lakierowanych elementów nadwozia modelu X‑Trail, a widoczne czarne plastiki otrzymały eleganckie, błyszczące wykończenie.

Z kratą wlotu powietrza sąsiadują nowe oprawy reflektorów, w których wyraźniej zaznaczono różnice między wersją halogenową oferowaną w ramach wyposażenia Visia, Acenta i N‑Connecta, a w pełni diodowymi reflektorami w wersji Tekna (opcja w N‑Connecta). Niezależnie od typu reflektorów zastosowano w nich światła do jazdy dziennej z charakterystycznym motywem bumerangu.

We wszystkich wersjach z reflektorami w technologii LED światła mijania mają teraz funkcję sterowania adaptacyjnego (AFS). Dostosowuje ona dynamicznie wiązkę światła w czasie pokonywania zakrętu w zależności od prędkości pojazdu i kąta obrotu kierownicy. Adaptacyjny system oświetlenia przedniego, oferowany również w nowym Nissanie Qashqai, jest nowością w samochodach Nissana w Europie i zapewnia lepsze oświetlenie krzywizny zakrętu, poprawiając bezpieczeństwo jazdy. Zmieniono także układ wiązki świateł drogowych, która jest teraz szersza i zapewnia lepszą widoczność.

Zmodyfikowano również przednie światła przeciwmgłowe. Są one wbudowane w nowy przedni zderzak, ale zmieniły kształt z okrągłego na prostokątny. Światła przeciwmgłowe należą do standardowego wyposażenia od wersji N‑Connecta.

Kolejna modyfikacja dotyczy czujników parkowania z przodu. Wcześniej również były one zintegrowane ze zderzakiem, ale wystawały ponad jego powierzchnię. Teraz tworzą z nim jednolitą płaszczyznę. To drobna, ale istotna różnica, odzwierciedlająca wyższą jakość wykończenia i dbałość Nissana o szczegóły.

Przeprojektowany tylny zderzak jest teraz bardziej masywny i ma nowe chromowane detale. Zmodernizowane tylne światła są w całości diodowe. Udoskonalono też tylne czujniki parkowania, analogicznie do zmian w przedniej części pojazdu.

Największa zmiana w profilu nowego Nissana X‑Trail dotyczy chromowanych listew bocznych przednich i tylnych drzwi. Listwy należące do standardowego wyposażenia wersji Tekna podkreślają dynamizm sylwetki pojazdu. Nowością jest gama felg ze stopów metali lekkich o średnicy 17 cali (Visia i Acenta) lub 18 cali (N‑Connecta i Tekna). Z poprzedniego modelu zachowano opcjonalne 19‑calowe felgi dostępne w wersji Tekna (w Polsce felgi 19-calowe są w wersji Tekna oferowane w standardzie).

Po modernizacji zmieniła się nieco długość samochodu — obecnie mierzy on 4690 mm, czyli o 50 mm więcej od poprzednika. Bez zmian pozostały natomiast szerokość (1830 mm), wysokość (1710 mm) oraz rozstaw osi (2705 mm). Modyfikacje nadwozia nie wpłynęły na parametry aerodynamiczne modelu X‑Trail — jego współczynnik oporu aerodynamicznego nadal wynosi 0,32.

Do sześciu dotychczasowych kolorów nadwozia dołączyły cztery nowe: pomarańczowy perłowy, czerwony perłowy, niebieski perłowy metalizowany oraz ciemnobrązowy perłowy.

Ekskluzywne i jeszcze lepiej dopracowane wnętrze

W kabinie nowego Nissana X‑Trail wprowadzono szereg udoskonaleń, jeszcze bardziej wzmacniając wrażenie wysokiej jakości. Pierwszym elementem, który zauważa się wsiadając do samochodu, jest nowa kierownica. Odzwierciedla ona styl najnowszych modeli Nissana oferowanych na całym świecie i jest standardowa we wszystkich wersjach zmodernizowanego modelu X‑Trail. Spłaszczenie wieńca w jego dolnej części ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a także dodaje wnętrzu sportowego zacięcia.

Centralna część kierownicy jest mniejsza niż dotychczas, a trzy ramiona są węższe, dzięki czemu widoczność zestawu wskaźników poprawiła się o 17%. Czterokierunkowe przyciski do sterowania wyświetlaczem w zestawie wskaźników (na lewym ramieniu kierownicy) i tempomatem (na prawym ramieniu) są nowe i oferują bardziej intuicyjną obsługę, ograniczając czas, kiedy kierowca nie patrzy na drogę.

Pogrubiony wieniec (z 34 do 37,5 mm) zapewnia wygodniejszy i pewniejszy chwyt. Nowy ekskluzywny styl to zasługa między innymi srebrnych, matowych detali na środkowym ramieniu kierownicy, które swoim kształtem nawiązuje do motywu litery V na osłonie chłodnicy. Nowością jest ogrzewanie, oferowane w standardowym wyposażeniu wersji Tekna.

Zarówno w wersji pięcio-, jak i siedmiomiejscowej skórzana tapicerka (standardowa w wersji Tekna) jest ozdobiona pikowaniem podkreślającym kształt foteli.

Podgrzewane są nie tylko przednie fotele, ale także siedzenia z tyłu (z wyjątkiem trzeciego rzędu). Ta nowość jest standardem w modelu X‑Trail w wersji Tekna. Klienci poszukujący nowej estetyki mogą zamówić dwukolorową brązowo-czarną skórzaną tapicerkę jako opcjonalny dodatek w wersji Tekna.

Pozostałe zmiany w kabinie Nissana X‑Trail, zapewniające poczucie wyższej jakości i komfortu, to skórzana wyściółka na wysokości kolan po obu stronach konsoli środkowej, nowoczesne wykończenie deski rozdzielczej nad schowkiem oraz kratki nawiewów, które mają teraz nową, czarną błyszczącą powierzchnię.

Poszczególne wersje modelu X‑Trail są teraz bardziej zróżnicowane pod względem wykończenia wnętrza. Przeprojektowano także schowek w środkowym podłokietniku. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów Xtronic dźwignia sterowania przekładnią zyskała nowy styl oraz nowy mieszek z imitacji skóry.

Funkcjonalność wnętrza nowego Nissana X‑Trail sprawia, że samochód doskonale sprawdza się w czasie rodzinnych wypraw.

Po modernizacji nadal oferuje on wyjątkowo dużo przestrzeni i komfortu, w tym najwięcej miejsca w swojej klasie na poziomie kolan w drugim rzędzie. Nie brakuje także przemyślanych schowków i innych praktycznych rozwiązań, takich jak przesuwany i składany drugi rząd siedzeń. W wersji siedmiomiejscowej, która stanowi do 40% sprzedaży w Europie, dostęp do trzeciego rzędu ze sporą ilością miejsca jest prosty i wygodny.

Nowy praktyczny bezdotykowy system otwierania bagażnika

Dotychczas w dwóch najwyższych wersjach wyposażenia modelu X‑Trail drzwi bagażnika były standardowo sterowane elektrycznie. W nowym crossoverze system ten rozbudowano o funkcję otwierania bezdotykowego. Aby otworzyć bagażnik, nie wypuszczając z rąk siatek z zakupami lub dłoni dziecka, wystarczy wykonać ruch stopą pod tylnym zderzakiem, a klapa bagażnika uniesie się automatycznie.

Sam bagażnik w nowym Nissanie X‑Trail jest również większy niż dotychczas. Dzięki lepszemu zagospodarowaniu przestrzeni pojemność mierzona według standardu VDA wzrosła z 550 do 565 litrów w wersji pięciomiejscowej, przy rozłożonych wszystkich siedzeniach. Pojemność bagażnika w wersji siedmiomiejscowej nie zmieniła się i wynosi 445 litrów. Całkowita przestrzeń dostępna po złożeniu wszystkich foteli wzrosła do 1996 litrów.

We wszystkich wersjach modelu X‑Trail w bagażniku zastosowano innowacyjny i funkcjonalny system podziału z wykorzystaniem półek i przegród, z możliwością aranżacji na 9 różnych sposobów. W niewidocznych dla niepowołanych oczu przegródkach można bezpiecznie schować cenniejsze przedmioty, które przydadzą się w czasie rodzinnych wypraw.

Nowy system audio BOSE Premium

Odpowiadając na oczekiwania klientów zgłaszających zapotrzebowanie na opcjonalny system audio wysokiej klasy, Nissan oferuje w modelu X‑Trail w wersji Tekna nowy, ośmiogłośnikowy zestaw. System dostarczony przez firmę BOSE — partnera Nissana w zakresie sprzętu audio klasy premium — obejmuje dwa 25‑milimetrowe głośniki wysokotonowe w podszybiu, 165‑milimetrowe głośniki niskotonowe w przednich drzwiach oraz dwa głośniki średniopasmowe o średnicy 130 mm w tylnych drzwiach. Kolejne dwa głośniki niskotonowe o średnicy 115 mm umieszczono w specjalnej obudowie o pojemności 7,7 litra zamontowanej we wnęce koła zapasowego. Cyfrowy wzmacniacz BOSE z ośmiokanałowym equalizerem i modułem cyfrowej obróbki sygnału umieszczono pod fotelem pasażera.

System został dostrojony do akustyki Nissana X‑Trail, dzięki czemu jest to najbardziej kompleksowe nagłośnienie, jakie firma Nissan oferowała dotychczas w samochodzie przeznaczonym na rynek europejski. System BOSE Premium zapewnia szersze spektrum dźwięku i wrażenia zbliżone do sali koncertowej — nawet przy dużym natężeniu dźwięk pozostaje przejrzysty, a zniekształcenia są minimalne.

Opinie klientów przyczyniły się do udoskonalenia dwóch innych systemów multimedialnych dostępnych w modelu X‑Trail. Po raz pierwszy tuner radia cyfrowego (DAB) należy do wyposażenia standardowego, a w systemie nawigacji satelitarnej NissanConnect z ekranem dotykowym (standard od wersji N‑Connecta, opcja w Acenta) zastosowano nowy inteligentny interfejs użytkownika przypominający aplikację. Egzemplarze nowego modelu X‑Trail z systemem NissanConnect zostały wyposażone w antenę dachową typu „płetwa rekina”, która wygląda bardziej nowocześnie i zapewnia lepszy odbiór.

Nowa wersja N‑Connecta — większy wybór i atrakcyjniejsze wyposażenie

Wraz z wprowadzeniem nowego Nissana X‑Trail poszerzono także gamę dostępnych poziomów jego wyposażenia. Oprócz wersji Visia, Acenta i Tekna pojawiła się też N‑Connecta, która podobnie jak w gamie innych modeli Nissana plasuje się pomiędzy poziomami Acenta i Tekna. Na poszczególnych rynkach w Europie sprzedawano wcześniej wersje specjalne z analogicznym wyposażeniem, więc wprowadzenie odmiany N‑Connecta jest tylko formalnym uporządkowaniem oferty.

N‑Connecta została zaprojektowana jako wersja oferująca wyższą wartość dla klienta, a jej wyposażenie obejmuje elementy związane ze stylem i funkcjonalnością oraz inteligentne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Oprócz wyposażenia z poziomu Acenta, nabywca odmiany N‑Connecta otrzymuje także system multimedialny NissanConnect, inteligentny system kamer 360°, inteligentny kluczyk, relingi dachowe, czujniki parkowania z tyłu i z przodu oraz system bezdotykowego otwierania bagażnika.

Nowe technologie inteligentnej mobilności Nissana, w tym system autonomicznej jazdy ProPILOT

Inteligentna mobilność Nissana to zestaw zaawansowanych technologii, które sprawiają, że samochody stają się bardziej atrakcyjne za sprawą innowacyjnego podejścia do prowadzenia pojazdu, źródła jego napędu i integracji ze społeczeństwem. Celem jest zapewnienie kierowcy poczucia pewności, wywołanie większych emocji i zapewnienie łączności, przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa na drodze.

W 2018 roku Nissan wprowadzi system ProPILOT w nowym modelu X‑Trail. To pierwszy etap na drodze marki ku autonomicznej jeździe, dający kierowcom większą swobodę dzięki możliwości zautomatyzowania najbardziej nużących czynności związanych z prowadzeniem samochodu.

ProPILOT będzie kontrolował pracę układu kierowniczego, przyspieszenie i hamowanie na jednym pasie autostrady zarówno przy dużym natężeniu ruchu, jak i w czasie szybkiej jazdy. Jest on oparty na trzech technologiach: asystencie pasa ruchu (LKA), inteligentnym tempomacie (ICC) i systemie pilotującym w korkach ulicznych (TJP). Intuicyjny w obsłudze system ProPILOT można aktywować przyciskiem na kierownicy. Informacje będą wyświetlane na ekranie znajdującym się między tarczami zestawu wskaźników. Więcej szczegółów na temat systemu ProPILOT zostanie podane w terminie bliższym premiery rynkowej tego rozwiązania.

W modelu X-Trail zostały także wprowadzone nowe technologie inteligentnej mobilności Nissana. Po raz pierwszy dostępny jest alarm ostrzegający o ruchu poprzecznym z tyłu, zmniejszający ryzyko kolizji przy małej prędkości podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego. Kiedy w czasie cofania system wykryje zbliżający się pojazd, ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym i dźwiękowym.

Inteligentny system hamowania awaryjnego jest dostępny w modelu X‑Trail od 2014 roku, ale w najnowszej wersji uzupełniono go o funkcję wykrywania pieszych. To innowacyjne rozwiązanie, w którym do monitorowania sytuacji przed pojazdem służą radar i kamera, pomaga minimalizować ryzyko kolizji z udziałem pieszych.

Nowością w Nissanie X‑Trail jest Stand Still Assist (SSA), który uzupełnia system wspomagania ruszania pod górę (HSA) w samochodach z ręczną skrzynią biegów. SSA utrzymuje samochód w pozycji zatrzymanej przez maksymalnie trzy minuty, po czym automatycznie włączany jest hamulec postojowy. SSA działa zarówno na pochyłościach, jak i na płaskiej nawierzchni, umożliwiając kierowcy zdjęcie stopy z pedału hamulca. Poprawia to bezpieczeństwo oraz zwiększa pewność prowadzenia pojazdu i sprzyja ograniczeniu zmęczenia kierowcy. O zadziałaniu systemu informuje zielona kontrolka w zestawie wskaźników.

X‑Trail nadal będzie oferowany z licznymi technologiami zwiększającymi bezpieczeństwo, takimi jak rozpoznawanie znaków drogowych, system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy, inteligentny asystent parkowania, inteligentny system kamer 360° oraz ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Technologie te zwiększają poczucie pewności za kierownicą, sprawiając, że nowy X‑Trail jest doskonałym samochodem na rodzinne przygody.

Nowy X‑Trail utrzymał uzyskane w 2014 roku pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Pewność prowadzenia: nowy X‑Trail jest jeszcze lepiej dopracowany

Pewność prowadzenia to typowy atrybut produktów ze znakiem Nissana — cecha, którą charakteryzują się wszystkie samochody tej marki oferowane na całym świecie. Oznacza ona wysoki komfort jazdy, a jednocześnie precyzję działania układu kierowniczego i bardzo dobre właściwości jezdne. Cechę tę mierzy i ocenia się w trzech sytuacjach: na drogach szybkiego ruchu, na drogach gruntowych oraz w mieście.

Pewność prowadzenia jest również atutem zmodernizowanego Nissana X‑Trail – jest on samochodem przewidywalnym i bezpiecznym przez cały czas eksploatacji.

Nie zmieniła się także oferta silnikowa, która obejmuje między innymi 2‑litrową jednostkę wysokoprężną o mocy 177 KM wprowadzoną na rynek na początku 2017 roku. Klienci mają zatem do wyboru silnik benzynowy i dwa silniki Diesla, różniące się mocą, sześciobiegową przekładnię manualną lub automatyczną Xtronic oraz dwa rodzaje napędu — na jedną lub obie osie.

Pełną ofertę silników przedstawiono w poniższej tabeli.

Silnik

1.6 dCi 130 KM diesel

1.6 dCi 130 KM diesel

1.6 dCi 130 KM diesel

2.0 dCi 177 KM diesel

2.0 dCi 177 KM diesel

2.0 dCi 177 KM diesel

1.6 DIG-T 163 KM benzyna

Skrzynia biegów

6MT (2WD)

6MT (4WD)

CVT (2WD)

6MT (4WD)

CVT (2WD)

CVT (4WD)

6MT (2WD)

CO2 (g/km)

129

139

135

149

148

158

145

Cykl mieszany (l/100 km)

4,9

5,3

5,1

5,6

5,6

6

6,2

Wszystkie dane dotyczą samochodów z kołami 17”.

Wyposażenie standardowe i opcjonalne

Każdy nowy Nissan X‑Trail jest standardowo wyposażony w sześć poduszek powietrznych, a także systemy wspomagające kierowcę, takie jak ABS, elektroniczny system rozdziału siły hamowania oraz układ kontroli stabilności. Wyposażenie standardowe obejmuje także tempomat z ogranicznikiem prędkości, moduł Bluetooth, manualnie sterowaną klimatyzację, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka boczne oraz felgi ze stopów metali lekkich.

W zależności od wybranej wersji samochód może być też wyposażony w otwierane panoramiczne okno dachowe, skórzaną tapicerkę, przyciemniane szyby, dwustrefową automatyczną klimatyzację oraz relingi dachowe. Wiele elementów wyposażenia z wyższych wersji jest dostępnych jako opcje w niższych wersjach.

Jako dodatkowe wyposażenie można także zamówić nakładki stylizujące na nadwozie oraz rurowe stopnie boczne. W ofercie oryginalnych akcesoriów Nissana są też takie elementy, jak pionowa krata dzieląca bagażnik, bagażniki dachowe czy stały hak holowniczy ze złączem elektrycznym.

Poziomy wyposażenia nowego Nissana X‑Trail różnią się na poszczególnych rynkach europejskich, a szczegółowe informacje można uzyskać u lokalnych dealerów Nissana.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px