Log In

Rallycross – Szwecja: kolejne podium Sébastiena Loeba i PEUGEOT 208 WRX.

W siódmej rundzie Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie Sébastien Loeb po raz kolejny odegrał jedną z głównych ról. Na oczach 45 100 widzów (to nowy rekord tego słynnego szwedzkiego toru!) Loeb zdobył piąte w tym sezonie podium dla zespołu Team Peugeot Hansen.

  • Wszystkie załogi PEUGEOT 208 WRX rozpoczęły drugą część sezonu mocnym akcentem i od początku wywierały silną presję na rywali z pierwszych miejsc tabeli. Sébastien Loeb zainaugurował „Magiczny Weekend” w Höljes wygraną w sesji kwalifikacyjnej Q1. W biegu półfinałowym Francuz zajął drugie miejsce, a w finale był trzeci, zdobywając w ten sposób kolejne miejsce na podium w swojej wciąż jeszcze krótkiej karierze zawodnika rallycrossowego.
  • Timmy Hansen przez cały weekend wykazywał się solidnym, regularnym poziomem jazdy. Dysponując nową karoserią, zmienioną po wypadku podczas poprzedniej rundy w Norwegii, starszy z braci Hansen plasował się na piątym miejscu po kwalifikacjach, a finał ukończył na pozycji czwartej, tuż za Loebem. Team Peugeot Hansen wzbogacił więc swoje konto o 42 pkt i umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw.
  • Z kolei Kevin Hansen ma za sobą weekend pełen frustracji. Rallycrossowy Mistrz Europy prezentował bardzo dobre tempo za kierownicą swego PEUGEOT 208 WRX w wersji 2016 – do chwili, gdy awaria półosi odebrała mu szansę na awans do wyścigu półfinałowego

 

Zasłyszane na padoku…

 

Kenneth HANSEN, szef zespołu

Weekend w Höljes był naprawdę szczególny, pełen niezwykłej sportowej atmosfery. Spodziewaliśmy się, że rywalizacja będzie bardzo zacięta, bowiem lider sezonu jest imponująco szybki. Tymczasem udawało nam się naprawdę mu zagrozić, czego dowodzi wygrana Sébastiena w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Poprawiliśmy skuteczność naszych startów. Daliśmy z siebie wszystko i powinniśmy być zadowoleni z zajęcia w finale miejsc trzeciego i czwartego. Nie ukrywam, że wolelibyśmy najwyższy stopień podium, ale zachowujemy duże nadzieje na wywalczenie go następnym razem. Punkty, jakie dzisiaj zdobyli nasi kierowcy, umacniają nas w roli zespołowych wiceliderów sezonu.

 

Sébastien LOEB (PEUGEOT 208 WRX z numerem startowym 9), 3. miejsce

Weekend w Szwecji uważam za raczej udany. Trochę zbliżyliśmy się do Volkswagena, co było widać szczególnie w miejscach z dobrą przyczepnością. Samochód sprawował się bez zarzutu; ustawienia były dobrze dobrane. Ze swojej jazdy też jestem zadowolony, miałem dobry rytm i tempo. Pierwszą sesję kwalifikacyjną wygrałem, a w półfinale byłem drugi, co pokazuje, że rozwijamy się w dobrym kierunku. Jeśli czegoś nam brakuje, to wciąż jeszcze odrobiny osiągów. Mój kalendarz przygotowań do rundy w Kanadzie będzie bardzo obciążony, bo w międzyczasie wystartuję w Silk Way Rally nowym PEUGEOT 3008 DKR Maxi. Na start do Rosji wyjeżdżam już w środę rano.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px