Log In

W Europie rozpoczęła się produkcja nowego Nissana Qashqai

Ekskluzywna modernizacja najlepiej sprzedającego się crossovera w Europie

Rozpoczęła się produkcja nowego Nissana Qashqai — najlepiej sprzedającego się crossovera w Europie – w którym wprowadzono szereg udoskonaleń w zakresie stylistyki, technologii i osiągów.

Zmiany dotyczą czterech obszarów i obejmują: uatrakcyjnioną stylistykę nadwozia, wyższą jakość wykończenia wnętrza, jeszcze lepsze właściwości jezdne oraz nowe technologie inteligentnej mobilności Nissana.

Od wiosny przyszłego roku nowy Qashqai będzie także dostępny z systemem autonomicznej jazdy ProPILOT, który kontroluje pracę układu kierowniczego, przyspieszenie i hamowanie na jednym pasie autostrady zarówno przy dużym natężeniu ruchu, jak i w czasie szybkiej jazdy.

Nowe, znaczące udoskonalenia pozwolą wzmocnić pozycję modelu Qashqai jako najchętniej kupowanego crossovera w Europie po tym, jak Nissan zainwestował 53 mln GBP w swoje zakłady w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku firma zwiększyła także moce produkcyjne w Sunderland, aby Qashqai mógł być produkowany na obu liniach.

Qashqai, produkowany w Sunderland przez całą dobę, jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem wytwarzanym w Wielkiej Brytanii i liczbowo stanowi prawie jedną piątą wszystkich samochodów produkowanych w tym kraju. Poza zaspokajaniem lokalnego popytu, jest eksportowany do około 100 krajów w Europie i na świecie. Qashqai to model odnoszący największe sukcesy w 83‑letniej historii Nissana w Europie.

Colin Lawther, wiceprezes ds. produkcji, zaopatrzenia i zarządzania łańcuchem dostaw w Nissan Europe, powiedział: „Nissan Qashqai był pionierskim kompaktowym crossoverem i pozostaje niekwestionowanym liderem swojego segmentu. W ciągu 10 lat, które minęły od jego rynkowego debiutu, wyprodukowaliśmy w Sunderland ponad 2,8 miliona tych samochodów, bijąc rekordy wydajności zakładu. Nowy model, oferujący ekskluzywną stylistykę i technologie inteligentnej mobilności, otwiera nowy rozdział w historii Nissana Qashqai oraz naszej fabryki”.

Łączne zatrudnienie w brytyjskim centrum projektowania Nissana (Paddington, Londyn), centrum technicznym (Cranfield, Bedfordshire), fabrykach (Sunderland, Tyne and Wear) oraz w dziale sprzedaży i marketingu (Maple Cross, Hertfordshire) wynosi obecnie ponad 40 000 osób. W zakłady produkcyjne i pozostałe placówki w Wielkiej Brytanii Nissan zainwestował dotychczas ponad 4 mld GBP. Ponadto, co roku wnosi do brytyjskiej gospodarki 3 mld GBP w postaci zamówień u dostawców, usługodawców i wynagrodzeń dla pracowników.

Oprócz modelu Qashqai, Nissan produkuje w Sunderland także w pełni elektryczny model LEAF, crossovera Juke oraz luksusowe modele Infiniti Q30 i QX30. Po ponad 30 latach sukcesów, przy rocznej produkcji 507 436 pojazdów, zakłady w Sunderland są największą w historii fabryką samochodów w Wielkiej Brytanii.

Sprzedaż Nissana Qashqai pierwszej generacji rozpoczęła się w 2007 roku. Nowa wersja jest gruntowną modernizacją modelu drugiej generacji, obecnego na rynku od 2014 roku. Samochód jest już dostępny w salonach sprzedaży w całej Europie. W październiku 2016 roku Nissan ogłosił, że zupełnie nowa, trzecia generacja modelu Qashqai również będzie produkowana w Sunderland.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px