Log In

Tauron szuka kolejnych partnerów do budowy bloku w Jaworznie

Jak poinformował „Puls Biznesu”, prezes Taurona Filip Grzegorczyk zadeklarował, że spółka poszukuje kolejnych partnerów do budowy bloku 910 MW w Jaworznie.
1 czerwca Tauron podpisał z Polskim Funduszem Rozwoju porozumienie określające wstępne warunki zaangażowania w realizację inwestycji o wartości 6,157 mld zł netto. PFR wyraził wstępne zainteresowanie zainwestowaniem kwoty 880 mln zł.

– Najbliższe miesiące poświęcimy na uzgadnianie postanowień umowy z PFR. Proces ten powinien się zakończyć w trzecim lub czwartym kwartale. Jednocześnie poszukujemy kolejnych partnerów, którzy mogliby objąć mniejszościowe pakiety w spółce Nowe Jaworzno Grupa Tauron – powiedział cytowany przez „Puls Biznesu” Filip Grzegorczyk.

Spółka Nowe Jaworzno Grupa Tauron powstała poprzez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa z Tauron Wytwarzanie i rozpoczęła działalność 3 kwietnia. Utworzenie wyodrębnionego podmiotu dedykowanego do realizacji jednej konkretnej inwestycji umożliwi zmianę dotychczasowego modelu finansowania budowy bloku 910 MW co w konsekwencji pozwoli na ograniczenie wpływu wydatków związanych z tą inwestycją na bilans Grupy Tauron.

Nowa Strategia Grupy Tauron na lata 2016-2025 zakłada, że realizacja budowy bloku 910 MW w Jaworznie będzie prowadzona w nowej formule finansowania polegającej na obejmowaniu udziałów spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron przez partnerów zewnętrznych przy założeniu utrzymywania przez Tauron pakietu kontrolnego spółki Nowe Jaworzno.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px