Log In

Wynajem aut na minuty na kolejnych stacjach paliw

Wynajem samochodu na minuty będzie możliwy na kolejnych 19 stacjach paliw PKN Orlen, tym razem we Wrocławiu i Poznaniu. Łącznie z placówkami, które włączono do projektu już wcześniej, usługa carsharingu będzie dostępna na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.

PKN Orlen zapowiedział w poniedziałek (2 października), iż w ramach projektu wynajmu aut, który realizuje we współpracy ze spółką Traficar usługa taka, poza placówkami w Warszawie i Krakowie, zostanie obecnie udostępniona na 7 stacjach paliw płockiego koncernu we Wrocławiu oraz na 12 stacjach w Poznaniu.

„Dostrzegamy zmiany trendów w zakresie poruszania się i chcemy z nich korzystać, a wręcz mamy ambicję, aby je kształtować” – powiedział m.in. cytowany w komunikacie PKN Orlen Zbigniew Leszczyński, członek zarządu spółki ds. sprzedaży.

Jak przypomniał, płocki koncern – w ramach rozpoczętej z początkiem czerwca współpracy z firmą Traficar – oprócz zapewnienia dostaw paliwa dla wypożyczanych aut, umożliwi także korzystanie z dodatkowych usług, np. z myjni samochodowej.

Traficar to podmiot, który udostępnia samochody do wynajmu na minuty – usługa carsharingu dostępna jest poprzez aplikację w smartfonie, pozwalającą m.in. na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu oraz jego rezerwację.

PKN Orlen, powołując się na dane spółki doradczej Frost & Sullivan, informował wcześniej, że do 2025 r. flota pojazdów caravaning wzrośnie globalnie prawie czterokrotnie, a liczba użytkowników tej usługi zwiększy się z 7,9 mln do 36 mln.

Anonsując pod koniec maja rozpoczęcie współpracy ze spółką Traficar płocki koncern podkreślał, że „w kontekście postępującej digitalizacji, urbanizacji, personalizacji ofert, stacje paliw będą odgrywać w przyszłości rolę centrum obsługi mieszkańców”.

Pod koniec września PKN Orlen zapowiedział, że na wybranych stacjach paliw tej spółki w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku wiosną 2018 r. pojawi się 35 terminali umożliwiających wypożyczenie rowerów. Powstaną one w ramach działających w tych miastach systemów rowerów miejskich.

Projekt realizowany będzie we współpracy z Nextbike Polska. Spółka zainstaluje terminale, dostarczy 350 jednośladów, a także zajmie się ich bieżącą obsługą i serwisem. Umowa między PKN Orlen a Nextbike Polska obowiązywać będzie do listopada 2020 r.

PKN Orlen posiada w Polsce ok. 1700 stacji paliwowych, a poprzez spółki zależne także w Czechach – ponad 300 pod marką Benzina, na Litwie – ponad 30 pod marką Orlen i Ventus oraz w Niemczech, gdzie działa ponad 550 placówek, głównie pod marką Star.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px