Log In

Nowy kompaktowy SUV – Citroen C3 Aircross w finale Car of the Year 2018

Jury konkursu „Car of the Year” wyłoniło siedmiu finalistów spośród 37 modeli biorących w nim udział. Nowy kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross znalazł się w gronie finalistów tego prestiżowego konkursu. Zdobywca tytułu „Samochód roku 2018” zostanie ogłoszony 5 marca 2018 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Od 1964 roku komitet organizacyjny konkursu „Car of the Year” wybiera co roku samochód, który otrzyma ten prestiżowy tytuł. W głosowaniu bierze udział 60 dziennikarzy z 23 krajów Europy. Samochody są oceniane pod względem jakości do ceny, stylistyki, komfortu, bezpieczeństwa, technologii i ochrony środowiska.

Nowy kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross znalazł się w gronie 7 finalistów i będzie walczył o tytuł „Samochodu roku 2018”. Wprowadzony pod koniec października Nowy C3 Aircross zwraca uwagę ciekawą sylwetką i świeżą, mocną stylistyką. Do dzisiaj został zamówiony w Europie w ponad 25 tysiącach sztuk. Nowy model zdobył serca klientów przestrzenną, pełną światła kabiną z wieloma możliwościami aranżacji. Podczas prac projektowych wykorzystano unikatowe know-how Marki. Nowy kompaktowy SUV zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo. Jest wyposażony w 12 nowoczesnych systemów wspomagania prowadzenia, 4 technologie zapewniające łączność z samochodem. Model zdobył również 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

W pierwszym półroczu 2017 r. w Europie zarejestrowano 426 tysięcy nowych samochodów marki Citroën. Od sześciu lat Citroën szczyci się rekordowymi wynikami sprzedaży. Wzrost w Europie w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku wyniósł +5,6%. Rok po pojawieniu się bestsellera marki, Nowego C3, który sprzedał się w liczbie ponad 200 tysięcy sztuk od momentu wprowadzenia na rynek, Nowy kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross wpisuje się w proces odnowy modeli marki tak, aby mogła utrzymać dynamiczne tempo wzrostu.

W lutym 2018 roku zostaną przeprowadzone testy porównawcze siedmiu finalistów. Model, który otrzyma najwięcej głosów,zdobędzie prestiżowy tytuł. Wyniki zostaną uroczyście ogłoszone 5 marca 2018 roku w przeddzień otwarcia Salonu Samochodowego w Genewie.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px