Log In

Pierwsze samochody elektryczne PGE Dystrybucja już na ulicach Lublina

Od początku grudnia na ulicach Lublina można zobaczyć zeroemisyjne samochody wykorzystywane przez z logiem PGE Dystrybucja. Pracownicy Rejonu Energetycznego Lublin Miasto będą wykorzystywać samochody zasilane energią elektryczną w codziennych działaniach realizując jednocześnie projekt badawczy dotyczących efektywności transportu zeroemisyjnego.

Praca elektrycznych aut, szybkość ładowania i jego wpływ na pracę sieci elektroenergetycznej będą szczegółowo analizowane w ramach projektu badawczego „Transport zeroemisyjny w PGE Dystrybucja” realizowanego w PGE Dystrybucja. Unikatową wartością tego projektu jest możliwość uzyskania danych rzeczywistych wygenerowanych z samochodów elektrycznych wykorzystywanych na co dzień w działalności operacyjnej spółki.

Celem badań będzie uzupełnienie brakującej wiedzy na temat wpływu ładowania pojazdów elektrycznych na wewnętrzną sieć zasilającą oraz OSD, identyfikację zakłóceń i anomalii. Uzyskane wyniki pozwolą na opracowanie następujących elementów projektu: Koncepcji nowej technologii ładowarki małej mocy typu Wallbox, do zastosowania w domowym garażu, z możliwością integracji z OZE oraz dwukierunkowym transferem energii,

  1. Nowego standardu ładowania „Smart Charging PGE D” określającego dedykowany zespół sposobów i form ładowania, w tym protokołów komunikacyjnych,
  2. Wytycznych dla transportu PGE Dystrybucja oraz punktów ładowania, zgodnie z koncepcją opisaną w ustawie o elektromobilności.

źródło: materiały prasowe PGE Dystrybucja

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px