Log In

Złota Gwiazda w konkursie „l’Observeur du design” dla roweru PEUGEOT eF01

Nagroda, która jest wyznacznikiem trendów we francuskim designie, została wręczona na początku grudnia w Centrum Georges’a Pompidou w Paryżu. Jury doceniło innowacyjność eF01.
Opracowany i opatentowany przez PEUGEOT Design Lab system składania ułatwia jego multimodalne zastosowanie. Elektryczny rower eF01 uzupełnia ofertę mobilności tzw.„ostatniego kilometra” PEUGEOT. Pierwszą była hulajnoga ze wspomaganiem elektrycznym e-Kick.

Jest to pierwsza nagroda, jaką otrzymał rower składany ze wspomaganiem elektrycznym PEUGEOT eF01.

 

„Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. PEUGEOT stworzył swój pierwszy rower składany ponad sto lat temu. Mam nadzieję, że za 100 lat także będzie się mówiło o stylistyce i innowacyjności modelu eF01!” – powiedział Neil Simpson, stylista z PEUGEOT Design Lab.

Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi składania, do złożenia i rozłożenia roweru wystarczy dziesięć sekund i trzy ruchy wykonane w dowolnej kolejności. Użytkownik może przemieszczać się na zmianę rowerem, pieszo lub pociągiem.
Po zaparkowaniu samochodu pokonuje z łatwością ostatnie kilometry podróży. Bateria jest ładowana w bagażniku samochodu podczas jazdy lub ze zwykłego gniazdka. Rower osiąga prędkość 20 km/h, a jego zasięg wynosi 30 kilometrów. Model eF01 oferowany jest w cenie 1 999 euro.

 

Uroczystość wręczenia Złotych Gwiazd odbyła się 5 grudnia w Centrum Georges’a Pompidou w Paryżu. Obecni byli przedstawiciele władz państwowych i 1400 specjalistów z branży. Złote Gwiazdy konkursu „l’Observeur du Design” przyznawane są corocznie za najlepsze osiągnięcia francuskich designerów i firm. Nagrodę w konkursie przyznaje od 1999 r. Agencja Promocji Twórczości Przemysłowej (APCI) przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki i Kultury.

 

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px