Log In

Energa i ElectroMobility Poland podpisały list intencyjny

Energa i ElectroMobility Poland – spółka powołana do produkcji polskiego samochodu elektrycznego, podpisały list intencyjny o realizacji wspólnej wizji tworzenia warunków dla rozwoju systemu elektromobilności w Polsce.

Obie firmy widzą możliwość osiągnięcia synergii między projektom realizowanym przez ElectroMobility Poland (EMP), a działaniami prowadzonymi w obszarze elektromobilności przez Energę. Według Energii ściślejsza współpraca z EMP oraz możliwość prowadzenia pilotaży z użyciem powstających aut elektrycznych, pozwoli jej lepiej przygotować modele biznesowe na rozwijającym się rynku elektromobilności.

– Energa wspiera działalność ElectroMobility Poland szczególnie w tak kluczowym elemencie łańcucha wartości jakim jest dostarczenie dla użytkownika końcowego samochodu elektrycznego. Upowszechnienie na polskim rynku samochodu elektrycznego znacząco przyspieszy budowę popytu na nowe usługi w obszarze elektromobilności, które już dziś oferuje Grupa. Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem pilotaży, w ramach których przekażemy ElectroMobility Poland informację dotycząca funkcjonowania systemów i terminali ładowania z wyprodukowanym samochodem elektrycznym – mówi Daniel Obajtek, prezes Energi.

Energa podkreśla, że również sama aktywnie kreuje rodzimy rynek elektromobilności, który postrzega jako istotny obszar przyszłej działalności biznesowej. Do tej pory Grupa miedzy innymi wybudowała w Trójmieście publicznie dostępną sieć ładowania – 7 terminali w popularnych lokalizacjach. Energa przeprowadziła też własne badania behawioralne, w ramach, poznała zachowania 600 użytkowników. Grupa podkreśla również, że opracowała własne modele biznesowe i produkty dla rynku elektromobilności oraz wdrożyła systemy do zarządzania infrastrukturą ładowania i wynajmu pojazdów.

Na bazie zebranych doświadczeń Energa oferuje jednostkom samorządowym opracowanie, wdrożenie i realizację programu elektromobilności. A w najbliższych planach ma komercyjne stawianie słupków do ładowania m.in. przy hotelach, restauracjach.
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px