Log In

Nowe modele biznesowe w elektromobilności- carsharing a mobilność miejska

Z naszego punktu widzenia, w kontekście mobilności miejskiej, bez wątpienia carsharing jest formułą wyjścia naprzeciw problemowi z jednej strony nadmiernego zagracenia naszych miast samochodami, z drugiej strony zanieczyszczenia(…) Okazuje się ,że carsharing może być dość istotnym elementem zmiany naszych nawyków transportowych. My podejmując podróż nie przeprowadzamy procesu decyzyjnego czym dzisiaj dostanę się do miejsca pracy. Działamy bardzo nawykowo, sięgamy po kluczyki i jedziemy samochodami.Wpędzamy siebie i innych w korki.(…) Okazuje się, że ci którzy korzystają z carsharingu bardziej starannie dobierają środki transportu- mówił  dr Grzegorz Tchorek z Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Zarządzania.

Kto mógłby myśleć o tym, aby korzystać z samochodu współdzielonego?Jak promować carsharing w mobilności miejskiej? O tym dowiemy się z prezentacji dr Grzegorza Tchorka przedstawionej podczas II Kongresu producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania, który odbył się 12 stycznia br. w CZIiTT Politechniki Warszawskiej.

[fvplayer src=”https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/G_Tchorek_wystąpienie_II_Kongres.mp4″ splash=”https://ml3dmu4ptpha.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2018/01/Tchorek.jpg” width=”1280″ height=”720″]

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px